Korona Virüsü Altını Vurdu! Gram, Çeyrek, Yarım, Tam Altın Yükselişe Devam Ediyor

Korona Virüsünün Türkiye'de görülmesi altın fiyatlarını olumsuz etkiledi. Gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın kaç TL oldu? Alış ve satış fiyatı ne kadar?

Korona Virüsü Altını Vurdu! Gram, Çeyrek, Yarım, Tam Altın Yükselişe Devam Ediyor

Dünyanın bir çok ülkesinde görülen korona virüsü şimdi Türkiye'de de görüldü. Ülkemizde görüldüğü dün gece saatlerinde Sağlık Bakanı tarafından resmi olarak açıklandı. Buna göre Türkiye'nin bir çok ilinde önemli adımlar atılıyor ve toplu taşıma araçlarına dezenfekte uygulamaları yapılırken korona virüsü şimdiden altın fiyatlarını olumsuz etkiledi. Buna göre gram altın, çeyrek altın, yarım altın ve tam altın fiyatları yükseldi. Peki gram altın, çeyrek altın, yarım altın ve tam altın kaç TL'den satılıyor, alınıyor?

Altın Fiyatları Ne Kadar?

Korona virüsü altın fiyatlarının artmasına sebebiyet verdi. Peki altın fiyatları şu anda ne kadardan işlem görüyor.

Gram Altın Alış: 329,30 Satış: 329,36

Çeyrek Altın Alış: 528,12 Satış: 540,05

Yarım Altın Alış: 1.052,94 Satış: 1.080,10

Cumhuriyet Altını Alış: 2.190,00 Satış: 2.223,00

Yukarıda güncel altın fiyatlarını görebilirsiniz. Peki bundan sonra altın fiyatların da nasıl bir grafik izlenecek?

Alım Oranı Azabilir

Türkiye'de korona virüsünün görülmesinden sonra çok sayıda kişi özellikle market alışverişlerini yoğun olarak yapmaya başladı. Bu durum altın alışını azaltırken, satışını bir hayli yükseltebilir. Yani önümüzdeki süreçlerde bazı ekonomi uzmanlarına göre altın fiyatlarında düşüş olabileceğini belirtmektedir. Ancak net nasıl bir grafik izlenecek net olarak bilinmemektedir.

YORUM EKLE