Konut Kredisi Faizleri Yükseldi Ev Almak İsteyenler Mağduriyet Yaşıyor!

Ev satın alma amacında olan ya da konut satış sözleşmesi imzalayan sürecin noktalanmasını bekleyen binlerce kişi bir anda konut kredisi faizlerinin yükselmesi ile beraber büyük mağduriyete uğradı. Peki konut kredisi faizleri ne kadar yükseldi? Yeni faiz oranları ne oldu? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi Ev Almak İsteyenler Mağduriyet Yaşıyor!

Konut Kredisi indirim kampanyası 10 Mayıs 2018 tarihinde başlamıştı. Bu kampanya ile beraber binlerce kişi konut kredisine başvurmuş ve sürecin tamamlanmasını bekliyordu. Ani bir kararla 2 Temmuz 2018 tarihinde konut kredisi indirim kampanyası sona erdi ve başvuru sürecinde olan binlerce kişi büyük bir şoka uğradı. Herkes yeni kampanya talebinde bulunmaya başladı peki yeni kampanya gelecek mi?

Ev satın almak üzere arayışta olan, aradığı evi bulan ve satış sürecini başlatan ancak konut kredisi başvurusu için henüz bankaya başvuruda bulunmayan ya da ev almak için atama ve tayin sürecini bekleyen binlerce kişi 10 Mayıs 2018 tarihinde kampanyaya giren Konut Kredilerinin ani bir kararla 2 Temmuz 2018 günü sona erdirilme ile beraber büyük bir mağduriyet yaşadı. Binlerce kişi sosyal medya aracılığı ile seslerini duyurmaya çalışıp yeni bir kampanya talebinde bulundu ve bu talebin gerçekleşmesi için yoğun bir uğraşa girdi. Özellikle de konut kredisi faiz oranları düşük olduğu için ev almak üzere konut satış sözleşmesi imzalayan kişilerin yaşadıkları mağduriyet acil olarak çözülmesi gereken konular arasında yer alıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aydın
Aydın - 4 yıl Önce

Beter olun, faiz düşürme seçim içindi, seçim bitti faizler geldi.. size müstehak...

Volkan
Volkan - 4 yıl Önce

Bizde inandık verdik oyu faizler daha düşer ekonomi uçar diye

mehmet
mehmet - 4 yıl Önce

bu faiz ile inşaat piyasası çöker.

Abdulrahim
Abdulrahim - 4 yıl Önce

Düssun artik su krediler bizde bi ev sahibi olalim devlet bunu sadece secim kampanyasi olarak kullamasin bizleri bu sekilde kandirip sonra faizlerin dibine vurmasinlar