Kızılay’dan Dar Gelirlilere 450 TL Yardım!

Korona virüs nedeni ile ekonomik durumları olmayan ailelere Kızılay 450 TL yardımca bulunacağını belirtti. Ayrıca ihtiyaç sahiplerine yardım malzemesinde de bulunluacak.

Kızılay’dan Dar Gelirlilere 450 TL Yardım!

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz de zor zamanlardan olup özellikle korona virüs salgını sebebi ile insanlar hem sağlık hem de ekonomik durumları ile ilgili tehlikede yer alıyor. Özellikle çalışamayan ve evde kalan vatandaşların ekonomik durumlarını iyileştirmek adına ise yardım ve destekler uygulanmaya devam ediyor. Devlet tarafından sağlanan yardımların yanı sıra ülkemizdeki en önemli sivil toplum kuruluşlarından olan Kızılay tarafından gelen bir açıklama ile ihtiyaç sahiplerine 450 TL verileceği ifade edildi. İlgili açıklamaya ilişkin detaylar haberimizin devamında yer alıyor.

Kızılay’dan Yardım Malzemesi

Bu zor zamanlarda geçinmek isteyen dar gelirli aileler için Kızılay’ın yardım malzemesi desteği de bulunmakta olup şampuan,kolonya,el sabunu olmak üzere tuvalet kağıdı ve diş fırçası ve macunu gibi daha birçok yaşam malzemesinin olduğu 1000 kolinin hazırlandığı ve dar gelirli, ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağı açıklandı. Aynı zamanda 1oplamda 1500 aileye dağıtılacak olan kolilerin içerisinde de özellikle 65 yaşından büyük olan ve dışarıya çıkamayan vatandaşlara pirinç, bulgur gibi bakliyatlarınbulunduğu koliler de dağıtılacak.

Dar Gelirli Ailelere 450 TL

Kızılay tarafından gerçekleştirilen ihtiyaç malzemesi ve gıda paketlerinin yanı sıra ayrıca dar gelirli ailelere maddi destek yapılması için de kollar sınandı. Bu noktada Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık tarafından yapılan açıklamada:

“Bizler Kızılay olarak bu olağanüstü dönemde tüm kaynaklarımızı ihtiyaç sahipleri için seferber ediyoruz. Yoksullara ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için tüm Kızılay teşkilatı seferberlik ilan etti. 152 yıllık tarihimiz bize zor günleri atlatmada dayanışmanın önemini öğretti” ifadeleri kullanırken yapılacak olan maddi yardıma yönelik bilgiler de paylaşıldı.

Kızılay 75 bin ihtiyaç sahibi aileye 450 TL sosyal destek ödemesi yapacak olup bu yardımlar hayatın normale dönmesine kadar devam edecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Havva Kara
Havva Kara - 3 yıl Önce

Koronodan dolayı çalışamıyoruz işyerinde sigortasız olarak çalışıyordum çıkarıldım şimdi evde oturuyorum evimin kirası elektirik su var ödemelerimiz var ekmeği bile borca alırken sadece mecburuz evde kalmaya ama bize bu yardımlar ne zaman vuracak kayıtlı olmayan insanlar ne yapsınlar ya

Nefel sünmez
Nefel sünmez - 3 yıl Önce

Nasıl kayıt olabilirim yardım için

dainel
dainel @Nefel sünmez - 3 yıl Önce

https://www.isinolsa.com/gundem/corona-nedeniyle-issiz-kalan-kizilay-a-nasil-basvuru-yapacak-h32213.html

celil arslantas
celil arslantas - 3 yıl Önce

6 aydir calisiyorum isiszim 5kisiyiz evde Ben kalp hastasiyim esim astim hastasi ilaclarimi bile anlamiyorum erzak ve nakit yardimi bekliyorun saygilar

Nihal aydın
Nihal aydın - 3 yıl Önce

Nasıl başvurabilirim

Aynur hunla
Aynur hunla - 3 yıl Önce

M
Maddi ve gida yardimina muhtacim dar gelirljyim evde 6nufusuz sesimizi duyun

Nihat
Nihat - 3 yıl Önce

Erzak yardımı

Büşra
Büşra - 3 yıl Önce

Nasil baş vuruluyor yardım edin lütfen

Musatafa sözer
Musatafa sözer - 3 yıl Önce

Nasıl başvurucaz hakkında bi bilgi verilmemiş bi çok kişi bunu soruyor lütfen basvurma hakkında bizi aydınlatırmısınız