Kısa Çalışma Ödeneği ve İşsizlik Maaşı Uzatılacak mı? Bakan Albayrak'tan Açıklama!

Dünya genelinde pandemi olarak ilan edilen Corona virüsünü ekonomiye etkilerine yönelik olarak ekonomik istikrar Kalkınma programları açıklandı. Bunlardan birkaçı da kısa çalışma ödeneği ile Ücretsiz izin maaşıdır.

Kısa Çalışma Ödeneği ve İşsizlik Maaşı Uzatılacak mı? Bakan Albayrak'tan Açıklama!

Kısa çalışma ödemesi ve ücretsiz izin ödemesi uzatılacak mı?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bugün Dolmabahçe'deki çalışma ofisinde gazeteciler ve ekonomistlerle bir araya gelerek bazı açıklamalar yaptı. Bakan Albayrak yapılan toplantıda kısa çalışma ödeneği devam etmesi yönündeki soruya “paydaşlarla görüşüyoruz çok geniş kapsamlı ciddi bir paket çalışması içerisindeyiz” yanıtını verdi. Ekonomik paketler ile ilgili yapılan açıklamalarda ise; daha önce tecrübe edilmeyen bir dönem yaşandığını, güçlü ve hızlı adımlar atıldığını Türkiye ekonomisinin fırsat alanında pozitif ayrışma olacağını göreceğiz değerlendirmesi yapıldı.

İSTİHDAM KALKANI PAKETİ;

Bakan Albayrak, adına istihdam destek paketi diyebileceğim bir paketle hazırlık içerisinde bulunuyoruz müjdesini açıkladı. Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde kamu bankaları tarafından açıklanan otomotiv, konut alacaklara yönelik olarak bankalara yoğun bir başvuru yapıldığını konut rakamın 15 bini geçtiği ifade edildi. Vergi affı konusunda da yapılan değerlendirmelerde “bu konuda hep karşı olduğunu yapılandırmalar konusunda adımlar atıldığını ama şu anda somut bir şeyin olmadığını” ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2020, 14:57

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
göksel kusçu
göksel kusçu - 2 ay Önce

İşşizlik maaşı ne olacak ??