Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak İsteyen Vatandaşlardan Yoğun İlgi! Bakan Açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yapılan açıklamada, TOKİ tarafından ayda 388 TL taksitle ev projelerine 3 gün içerisinde 25 bin başvuru yapıldığı ifadeleri kullanıldı...

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak İsteyen Vatandaşlardan Yoğun İlgi! Bakan Açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ tarafından başlatılan 50 bin sosyal konutluk projenin talep toplama ayağında 3 gün içerisinde 25 bin başvuru geldiğini söyleyerek, vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olacaklarını aktardı. Açıklamasında " 67 ilimizde inşa edeceğimiz 50 bin sosyal konut uygulamasının talep toplama işlemlerine başladık. 3 gün içinde TOKİ sosyal konutlarına gelen talep sayısı 25 bini aştı. Bu projeyle Eskişehir'de de bin sosyal konut üreteceğiz. Konutlarımızı Tepebaşı, Zincirlikuyu, Odunpazarı ve Mamuca'da inşa edeceğiz. Vatandaşlarımızı kira öder gibi ev sahibi olacak. " ifadelerine yer verdi.

50 BİN KONUTLUK SOSYAL KONUT PROJESİ

TOKİ tarafından şuanda talep toplama aşamaları yürütülen projede, 67 farklı ilde toplamda 50 bin konut inşa edilecek. Talep toplama sürecinin tamamlanmasıyla beraber, ihaleler yapılacak ve ihalesi yapılan evlerin inşaası tamamlanacak. Toplamda 50 bin konuta ulaşacak bu projede, vatandaşlar kira öder gibi ev sahibi olma imkanına sahip olacaklar.

TAKSİT TUTARLARI VE ÖDEME PLANLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

TOKİ konutları için yapılacak satış işlemlerinin önemli avantajları bulunuyor. Dar ve orta gelirli aileler tarafından tercih edilen bu evlerde, 388 TL taksitle ev sahibi olma imkanının yanı sıra; emekliler için de ayrılmış konut kontenjanlarından satın alma hakkı bildiriliyor. Vatandaşlar ödedikleri ön ödeme miktarı üzerinden farklı taksit seçeneklerine sahip olabiliyorlar. Burada ön ödemelerdeki miktar, taksit tutarlarına da doğrudan etki ediyor. Çok ön ödeme yapanlar, daha fazla taksit yaptırma imkanını ellerinde bulunduruyorlar.

YORUM EKLE