Kara Listede Olanlara İcralık Olanlara Sevindirici Haber Geldi!! 60 Bin TL Ödemenizi Alın!!

Emekli aylığı alan kişiler için SGK yâda emekli sandığı üyeleri ise, memur emeklileri için 60 bin liraya varan kredi imkânı verileceğini iddia etmektedir. Kamu bankaları alanında sicili bozuk vatandaşlar için bu kredi imkânı altında bazı şartlar aranacaktır. Pandemiden dolayı ülkemizde finansal sorunların meydana gelmesi gün geçtikçe süren tablonun ağırlığı ile devam etmektedir. Pandemi salgını sonrasında ise neredeyse çalışma hayatı yerle bir oldu ve pek çok vatandaş işini kaybetti. Bu alanda maddi sıkıntı çekenler ise kamu bankalarından kredi fırsatlarını araştırmaya başlamıştı. İşte detaylar..

Kara Listede Olanlara İcralık Olanlara Sevindirici Haber Geldi!! 60 Bin TL Ödemenizi Alın!!

Kredi sicili bozuk olanlar, kara listede ismi olanlar içinde kamu bankalarının imkân tanıyıp tanımayacağı merak konusu oldu. Birçok vatandaşın işini kaybetmesi yâda işletmelerin bir süre yerlerini kapatması kredi ödemelerinin aksamasına neden olmuştu.

Kredi Kullanmak için Gerekli Şartlar Nelerdir?

  • 18 Yaşını tamamlamış olmak.
  • Bankalarla kredi kartı çalışmalarının düzgün olması.
  • -htiyaç kredilerinde 36 ay, taşıt kredilerinde 60 ay vade istemeniz.
  • Konut kredisi dışında aile gelirini krediye dâhil etmemeniz.
  • Gelirinizin remi geçerliliği olan evrak ile beyan etmeniz.

18 yaşını doldurmak yasal sorumluluk alanında gerekli olsa da bankaların birçoğu 20 yaş altında ki, gençlere kredi imkânı sağlamıyor. Bu durumda olan gençler ancak kefil yâda ipotek ile işlemlerini yaptırabiliyor. Kredi kartı ödemelerini zamanında ödememekten dolayı yasal takibe girmeniz durumunda banka ile yürütülen çalışmaları düzenli hale getirmediğiniz sürece krediden faydalanmak düşük bir ihtimaldir. Aile konutunuzu ipotek olarak verebilmeniz için eşinizden yazılı olarak izin almanız gerekmektedir. Yasal olarak eşten kefil rızası da alınmalıdır. İhtiyaç kredisi ipotekli yâda ipoteksiz olması farksız olarakken fazla 36 ay vade imkânı ile kullanılabiliyor. Taşıt kredisi en fazla 36 ay vade ile kullanılabiliyor. İhtiyaç ve taşıt kredisinde sadece krediye başvuru yapacak olan kişinin geliri kredi başvuru esnasında kabul edilir. Yani aile halkı geliri kredi hesaplama tutarına dâhil edilmez. Ancak hane bireyleri kefil olarak kabul edilir. Resmi olarak geçerli olan kaşe, mühür ya da imzalı belgeler ile gelirinizi bankaya sunmanız dâhilinde iş yeri yetkililerin imzası üzerine alınan maaş yazısının kabulüne ise tamamen bankalar karar verecektir.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2020, 12:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şerife Arpat
Şerife Arpat - 1 yıl Önce

Nasıl başvuru yapabilirim

SIRADAKİ HABER