Kamuya TYP Kapsamında 70 Bin Alım Yapılıyor! İlanlar Yayımlandı

Kamu kurum ve bağlı kuruluşlarına Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 70 bin işçi alımının yapılacağı sürece yönelik ilk ilanlar yayımlandı. Yayımlanan ilanlar ve detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Kamuya TYP Kapsamında 70 Bin Alım Yapılıyor! İlanlar Yayımlandı

Geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurulan 70 bin işçi ve personel alımı süreci için Toplum Yararına Program projesinden bahsedilmiş ve geçici süreli işçilerin çalıştırılacağı aktarılmıştı. Bu programda, çeşitli meslek grupları için 70 bin kişilik iş imkanının bulunduğu, belirli zaman aralıklarıyla farklı sayılarda personel alımlarının yapılacağı aktarılmıştı. Bu alımlarda İstihdam Seferberliği Programına da değinilmiş ve yapılacak alımlardan bahsedilmişti. İstihdam oranlarının arttırılması, Aralık Ayı itibariyle istihdam seferberliği başlatılması yönünde Cumhurbaşkanı Erdoğan' ın da açıklamaları gündeme yansımıştı. Şuanki süreç itibariyle, TYP kapsamında yürütülen personel alımları için ilanların ilk ayağı yayımlanmış durumda. Bu alımlarda, yayımlanan ilanların detaylarına ve başvuru bağlantılarına aşağıdan erişim sağlayabilir, detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

HANGİ MESLEKLERDEN ALIM YAPILIYOR?

TYP kapsamında alımı yapılacak 70 binlik personel süreci için yayımlanan ilk ilanlarda çevre temizliği, ağaçlandırma, kamusal altyapının yenilenmesi, park düzenlemeleri, MEB bakım onarım ve temizlik, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması gibi meslek grupları için alımlar yürütülmektedir. 70 bin kişilik işçi alımının ilk adımları olan bu ilanların yanı sıra daha fazla ilanın da yayımlanması beklenmektedir. Yakın zaman içerisinde TYP kapsamında yeni işçi ve personel alımlarının yapılacağı, 2019 yılı içinde de bu alımların hız kazanacağı aktarılıyor. TYP 70 binlik alım süreci ve çok daha fazlasından anında haberdar olmak için mobil uygulamalarımızı indirmeyi ve Facebook grubumuza katılmayı unutmayınız.

İlanlara ulaşmak için tıklayınız.

Uygulamalar için tıklayınız.

Facebook grubumuz için tıklayınız.

YORUM EKLE