Kamuya 15 Bin Personel İşçi Alımı! İŞKUR Üzerinde Yayımlandı

Kamuya ve bağlı kuruluşlarına yönelik toplamda 15 binin üzerinde personel işçi alımına yönelik duyuru bugün İŞKUR üzerinden yayımlanmış bulunmaktadır...

Kamuya 15 Bin Personel İşçi Alımı! İŞKUR Üzerinde Yayımlandı

2018 yılı bitmeden çok sayıda kurum için personel alım ilanı yayımlanmaya başladı. Kurumlar eksik personel kadrosunu tamamlayabilmek için art arda ilanlara çıkıyorlar ve memur adaylarına müjdeli haberler aktarılıyor. İlgili KPSS puanlarıyla yapılan memur alımlarının yanı sıra, TYP kapsamında da işçi alımları yapılmaya devam ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' ın Aralık ayında istihdam çağrısında bulunmasıyla beraber bu alımlar hız kazandı ve ilanlar yayımlandı. Başlangıçta 70 bin işçi alımı olarak aktarılan bu TYP alımlarıyla alakalı ilk ilanlar da geçtiğimiz günlerde yayımlanmıştı. Yayımlanan ilanların ardından yeni süreç başladı ve yaklaşık 15 bin kişilik bir işçi alım ilanı daha yayımlandı. Bu ilanlara İŞKUR resmi web adresi üzerinden erişim sağlanabilmektedir. İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlara erişim ve başvuru noktasında problem yaşıyorsanız, aşağıya göz atabilirsiniz.

TYP İLANLARINA ULAŞMAK VE BAŞVURU YAPMAK

İŞKUR üzerinde yayımlanan TYP ilanlarına ulaşmak ve başvuruları gerçekleştirmek için sırasıyla bu haberimizde anlatılan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. İŞKUR web adresini ziyaret edin, İŞKUR üye girişinizi yapın. İŞKUR üyeliğiniz yoksa bireysel olarak hem online hem de İŞKUR il ve ilçe müdürlüklerine giderek başvuru yapabilirsiniz. İŞKUR üyeliğinizle giriş yaptıktan sonra, açık iş ilanları bölümüne ulaşınız. Daha sonra sayfada üst tarafta yer alan online işlemler menüsünden, istihdam seçeneğinin altında yer alan Toplum Yararına Program menüsüne ilerleyiniz. Burada karşınıza çıkan ekrandan, hangi ildeki ilanlara ulaşmak istiyorsanız o ili seçiniz ve aratınız. Karşınıza çıkacak ekranda, o ilin tüm TYP ilanları bulunacaktır. İlan detaylarına erişim sağlayıp, başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İlanlara ulaşmak için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 22:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aykut
Aykut - 2 yıl Önce

Çıkmıyor Birşey

nurettin
nurettin - 2 yıl Önce

çıkmıyor birşey