Kamuda Engelli, Hamile, 60 Yaş Üstü İdari İzinleri Ne Zaman Bitecek?

Cumhurbaşkanlığı idari izin genelgesi sonrası kamu kurumlarında çalışanların en çok merak ettiği soruların başında; 60 yaş üstü, engelli, hamile ve yasal süt izninde olanların idari izinleri ne zaman bitecek? Süre ne zamana kadar uzaltıldı?

Kamuda Engelli, Hamile, 60 Yaş Üstü İdari İzinleri Ne Zaman Bitecek?

Koronavirüs'ün yayılımın önlenmesi için riskli gruplar olarak ifade edilen 60 yaş üstü kamu kurumu çalışanlarına idari izinler verildi. Sağlık Bakanlığından bu konuda raporu olanlar kronik rahatsızlığı bulunanlar için de açıklanan karar göre evlerinden çıkmamaları istenilen risk gurubunda oldukları için kamu kurumlarından da idari izinli sayılacaklar.

Geçtiğimiz gün açıklanan karara göre özel sektörde de esnek çalışma sistemine geçiş uyglanmaya başlanacak. Engelliler, Hamileler, Kronik Rahatsız ve 60 Yaş Üstü İdari izinler Ne Zamana Kadar Uzatıldı?

YENİ KARAR VERİLDİ;

Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanan 13 Mart tarihli genelgeye göre Kamu kurumlarında çalışan engelli ve kronik rahatsızlığı olanlar ile engelliler, yöneticiler hariç 60 yaş üstü çalışanlar, yasal süt izninde olanlar 12 gün idari izinli olacakları belirtilmişti. Cumhurbaşkanlığından ikinci bir genelge daha açıklandı ve 22 Mart 2020 tarihli genelgeye göre Daha önce idari izinli sayılan yukarıda sayılan personellerin ikinci bir karara kadar idari izinli sayılmalarına karar verildi.

İLGİLİ HABER: Kamu Kurumlarında Engelli, Hamile, 60 Yaş Üstü İdari İzinleri Uzatıldı!

İDARİ İZİN NE ZAMAN BİTECEK?

Anılan genelgenin ardından tüm kamu kurumlarındaki sayılan personellerin izin bitişleri işin yeni bir genelge açıklanması beklenecektir. Ülkemizde devam eden Koronavirüs’ün yayılımın önlenmesi kapsamında oluşan vaka sayılarına ve salgında yaşanan gelişmelere göre bu çalışanlar izinleri devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2020, 01:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Admin
Admin - 2 yıl Önce

Bir an önce iş başı yapalım