Kamuda Çalışan Doktorların Döner Sermaye Kazancı Ne Kadar?

Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde görev yapan doktorların döner sermaye kazancı ne kadar yapıyor? Doktorların ek gelir kazançlarından ödemeleri neler?

Kamuda Çalışan Doktorların Döner Sermaye Kazancı Ne Kadar?

Doktorların döner sermaye kazançları ne kadar olmakta;

Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde görev yapan doktorların döner sermaye kazancı ne kadar yapıyor? Doktorların ek gelir kazançlarından ödemeleri neler? İşin olsa ekibi olarak bu yazımızda yeni meslek seçim aşamasında bulunan özellikle lise ve üniversite tercihlerinde bulunan adayların yoğun olarak araştırdığı meslek kazançlarını gündeme getireceğiz. Doktorlara döner sermaye ödemesi yapılır. Alınan bu tutar ne kadar olur, ayrıntılar şöyle;

DÖNER SERMAYE;

Doktorlar kendi kazançları dışında aylık ya da belli bölümler dışında paylarına düşen kazanabildikleri ve ortalama olarak sağlanan paylar ile birlikte ekstra kazanç elde etmektedirler. Sağlanan pay oranlarıyla birlikte bir miktar döner sermaye üzerinden de doktorların payına düşmektedir. Yeni sezon gelişmeleri gelmeden sağlanan tavan ücretleri 18 bin TL olurken yaşanılan gelişmeler ile birlikte Sağlık Bakanlığı tarafından bu ücretlerin daha da fazla arttırılacağı ve yapılan çalışmalar ile birlikte doktorların döner sermaye üzerinden daha fazla kazanabileceği söylenmektedir. Yapılan çalışmalar bu yönde olurken önümüzde ki günlerde 18 bin TL den daha fazla bir döner sermaye ücreti doktorlara yansıtılabilmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE