Kalıcı Bedelli Askerlik Uygulamasında Fiyat Ne Olacak? 2 Bin Euro İddiası

Gündemden düşmeyen yeni askerlik sistemi için, kalıcı bedelli askerlik uygulamasında, bedelli askerlik fiyatının 2 bin euro olacağı iddiaları ve gündeme yansıyanları aktarıyoruz.

Kalıcı Bedelli Askerlik Uygulamasında Fiyat Ne Olacak? 2 Bin Euro İddiası

Cumhurbaşkanı açıkladı - işte yeni askerlik sistemi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, askerlik sistemindeki düzenlemelerin detayları kamuoyuyla paylaşıldı. Yapılan açıklamada, bedelli askerlik uygulamasının kalıcı hale getirileceği, isteyen herkesin bedelli askerlik imkanından faydalanabileceğine yer verildi. Bu uygulamanın farklı versiyonları bulunacağı ve yabancı ülkede yaşayan vatandaşların da bildiği dövizli askerlik sisteminin olacağı da aktarıldı. Bu uygulamada, bedelli askerliğin fiyatının ne olacağı çoğu kişi tarafından merak ediliyordu. Bu askerlik sistemi düzenlemesiyle alakalı, bedelli askerlik fiyatının dövizli askerlik fiyatıyla aynı olacak şekilde 5 ay için 2 bin euro olacağı iddiaları kamuoyuna aktarılıyor. Yani 1 ay temel askerlik eğitimini alacak vatandaşın ödemesi gereken minimum tutarın 2 bin euro üzerinden hesaplanacağı, kısacası 12 bin TL civarlarında bir tutara denk geleceği iddiaları aktarılıyor.

İddialar doğru mu, güncel bilgi nedir?

Bu iddialara yönelik henüz net bir açıklama yok, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kalıcı bedelli askerlik uygulaması için fiyatların belirleneceği ifadelerine yer vermişti. Çalışmanın tam anlamıyla tamamlanmasının Mart Nisan aylarını bulacağı düşünülürken, hemen ardından kalıcı hale getirileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Önlisans mezunlarına yedek subay ve astsubaylık fırsatı

Önlisans mezunlarına da subaylık yolunun açılacağı bu düzenlemede, 6+6 sistemi olacak ve yedek astsubaylık imkanı sunulacak. Bu uygulamayla alakalı tüm bilgiler netleştiğinde ve resmi açıklama duyurulduğunda, sizlere aktarmaya çalışıyor olacağız. Tüm gelişmelerden haberdar olmak için isinolsa.com mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da takip etmek için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2019, 08:59
YORUM EKLE