Kadro Alan Taşerona Bu Ay 5 günlük İkramiye Verilecek!

Kadro alan taşeronlara bu ay içinde ilave ikramiye ödemeleri yapılacaktır. Ödemelerde bu ay ve diğer ay için 5'er gün ekleme yapılacaktır. İşte detaylar.

Kadro Alan Taşerona Bu Ay 5 günlük İkramiye Verilecek!

Zor zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde taşeron işçilerine sevindirici bir haber verildi. 696 sayılı kanun ile taşerondan kadroya geçen işçilere bu ay 5 günlük ikramiye ödenecek. Toplu sözleşme çerçevesinde ödenecek olan ikramiye tutarları ve diğer detaylara ilişkin bilgiler ise haberimizin devamında yer alıyor.

Tediye Mayıs Ayında

Birçok taşeron, kamu işçisi bu zor günlerde yapılacak olan destekleri bekliyor. Zor şartlarda çalışan işçiler için ise tediye ve ikramiye ödemeleri büyük önem taşıyor. Bu doğrultuda 4/D’li olarak çalışan işçilere 52 günlük ilave tediyelerin 2020 içindeki ikinci taksitinin 22 Mayıs 2020’de ödeneği ifade edildi. Özellikle işçiler bu konuda erken ödeme açıklaması beklese de yetkililer tarafından henüz bir açıklama gelmiş değil. İşçilere tediye ödemeleri ise şimdilik kararlaştırılan tarihte ödenecek.sİlave tediyelerin 2020 yılı içerisinde ilk taksiti 31 Ocak 2020 tarihinde gerçekleşmişti.

Belediye Şirket İşçilerine İkramiye

Son zamanlarda konuya ilişkin gündemde olan bir tartışma da şirket işçiliğinin kadro olmadığı şeklinde. Sendikalar tarafından yapılan açıklamada şirket işçiliğine geçen işçiler için de kadrolu işçiliğine geçişin olması gerektiği ifade edildi.

2 Nisan 2020 tarihinden itibaren ise taşeronda sürekli işçi pozisyonuna geçenlere ise 2020 yılı Toplu İş Sözleşmesi ikramiyesi’nin ilkinin bu ay içerisinde yapılacağı açıklandı. Belediye şirketlerine geçiş yapan işçilere bu ödemenin nisan ve ekim aylarında yapılması planlanmıştı. Bu ödemelerin ilki se bu ay içerisinde yapılacak olup işçilere 5’er günlük olmak üzere toplamda 10 günlük bir ikramiye yapılacak.

İşçilere en az 350 TL ile 714 TL arasında bir ödeme yapılacak olup ikramiye ödemeleri, alınan maaş ve yardım miktarına göre rakamlara değişiklik gösterebilmektedir. Maaşlara göre ödeme tutarları şu şekilde.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emekçi işçi
Emekçi işçi - 2 yıl Önce

Kamu bankasında temizlik elemanı olarak çalışıyorum taş ören bizler ne olacağız kim bize sahip çıkacak bizde haklardan yararlanmak istiyoruz kadro yokmu

Mağdur
Mağdur - 2 yıl Önce

Biz niye 52 günlük alamıyoz bizde 696 la geç tik sözde kadroya maaşımız eridi 2 senedir 4 zam verdipin beşgünlük tende vergi al 500tl oluyor 350 tl biz niye 4 dliden yararlanamıyoz ben burda adalet göremiyom ayrımcılk görüyom üstelik bunu yapanlarda dindar insanlar beni üzen noktada burası

Hakan
Hakan - 2 yıl Önce

Kamu bankasında temizlik elemanı olarak çalışıyorum taş ören bizler ne olacağız kim bize sahip çıkacak bizde haklardan yararlanmak istiyoruz kadro yokmu

Hakan erik
Hakan erik - 2 yıl Önce

Bu ikramiyeyi de alın Allah sizden bu kadar razı olsun

Hastane
Hastane - 2 yıl Önce

Yuzde 70 e takilip kadro alamayanlar ne olacak duyun sesimiziiiiii

Belediye işçisi
Belediye işçisi - 2 yıl Önce

Bize kadro verilmedi belediyenin şirketine geçirildik bütün pisliği biz temizliyiruz en az para biz alıyiruz sabah 8 den akşam 5 e kadar ve hafta sonu bile çalısıyoruz tam zamanlı mesai falanda verilmiyor nede bir yardım veriliyor zor şartlarda yaşıyoruz bizede verilen kadro sözünün tutulması gerekiyor bizde ilave tediye 52 gün almalıyız sözleşmeye uyulmuyor normalde pazar günü çalışmamamız lazım ama çalıştırılıyoruz nerde sendika kimsenin umrunda değiliz herkez kebdini düşünüyor bizede hakkımızı verin ALLAH sizden bunun hesabını sorar alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste

Aykut
Aykut - 2 yıl Önce

5 günlük yatmazsa sizden isteyecek haberiniz olsun siz ümitlendirdiniz

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Maalesef 5 günlük yevmiye yatmadı maaşım geçen ayla aynı yatmış.