İsveç'te Büyük Skandal! 'Volkswagen Çok Üzgünüz'

Sürücüler tarafından en çok tercih edilen Avrupa'nın bir numaralı otomobil üreticisi firması olan Volkswagen(VW) emisyon testlerine hile karışmasının ortaya çıkmasından sonra İsveç'te aynı tip motora sahip farklı markalarda 61 bin araç olduğu açıklandı.

İsveç'te Büyük Skandal! 'Volkswagen Çok Üzgünüz'

Sürücüler tarafından en çok tercih edilen Avrupa'nın bir numaralı otomobil üreticisi firması olan Volkswagen(VW) emisyon testlerine hile karışmasının ortaya çıkmasından sonra  İsveç'te aynı tip motora sahip farklı markalarda 61 bin araç olduğu açıklandı.

İsveç Ulaştırma Kurulu (Transportstyrelsen) emisyon testlerinde hile yapıldığı öne sürülen 11 milyon araçtan 61 bin 686'sının İsveç'te olduğunu bildirdi.Yapılan açıklamada, 4 silindirli 2 litre TDI motora sahip Volkswagen'den başka Audi, Skoda, Seat marka otomobillerinde de bulunduğu belirtildi.


SKANDAL ORTAYA ÇIKTI


Konuyu değerlendiren Çevre ve İklim Bakanı Åsa Romson, daima çevreye daha az karbondioksit salan araçlar hayal ederken böyle bir skandalın ortaya çıkmasının kendisini hayal kırklığına uğrattığını söyledi.Yapılacak şeffaf soruşturma sonucunda herhangi bir şey tespit edilmesi durumunda ülkesinin ona göre hareket edeceğini söyleyen Romson, İsveç Ulaştırma Kurulu'ndan da konuyla ilgili rapor istediğini belirtti.

İsveç Volkswagen Şirketi Sözcüsü Marcus Thomas ise yaşanan olaylardan dolayı çok üzgün olduğunu ve konu hakkında Almanya Yönetim Kurulunun yaptığı açıklamadan başka diyecek hiç bir sözünün bulunmadığını bildirdi.AA

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 11:43

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE