İstihdam Seferberliği İle Şubat Ayında Toplam 232 Bin 85 Kişi İş Sahibi Oldu!

İstihdam seferberliği kapsamında açıklanan verilere göre Şubat ayı içerisinde toplam 232 bin kişi iş sahibi oldu.

İstihdam Seferberliği İle Şubat Ayında Toplam 232 Bin 85 Kişi İş Sahibi Oldu!
Geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmasında istihdam seferberliği başlattıklarını duyurmuştu. Bu seferberliğin başlaması ile çok sayıda kurum istihdam seferberliği kapsamında binlerce personel alımı yapacağını duyurmuştu. Bu kapsamda alımlar devam ederken bugün açıklanan verilere göre Şubat ayında binlerce adayın iş sahibi olduğu öğrenildi.

Buna göre müjdeli haber Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan geldi. Yapılan açıklamaya göre Şubat ayı içerisinde istihdam seferberliği kapsamında Şubat ayı içerisinde 232 bin 85 kişinin iş sahibi olduğu öğrenildi.

TAHMİNLER DOĞRU ÇIKTI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Şubat ayında Sosyal Güvenlik Kurumu ve İŞKUR müdürleri ile yaptığı videolu konferansta 20 Şubat'a kadar 100 binden fazla kişinin iş sahibi olduğunu belirtmiş ve bu rakamın Şubat ayı sonuna kadar 150 bine kadar daha artmasını beklediğini belirtmişti.

Bu açıklamasının üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu haklı çıktı ve Şubat ayı içerisinde istihdam seferberliği kapsamında toplam 232 bin 85 kişi iş sahibi oldu. Yıl sonuna kadar istihdam seferberliği ile binlerce kişiye iş imkanı daha doğacak ve yıl sonuna kadar 2 milyondan fazla kişinin iş sahibi olması işsizlik rakamlarının ise düşmesi beklenmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE