İşte Zamlı Asgari Ücret'in Alınacağı Tarih

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun seçim öncesi ve seçim sonrası çok konuşulan asgari ücret fiyatı ve ne zaman yürürlüğe girmesi konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Faruk Çelik'ten açıklama geldi.

İşte Zamlı Asgari Ücret'in Alınacağı Tarih

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun seçim öncesi ve seçim sonrası çok konuşulan asgari ücret fiyatı ve ne zaman yürürlüğe girmesi konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Faruk Çelik'ten  açıklama geldi.

Çelik, “Hükümetin tavsiyesi komisyona iletilecek. Asgari ücret 1 Ocak 2016 itibariyle 1300 lira olacak" diye devam etti.   

İşveren sigorta işveren primi payıyla ilgili taleplerin öteden beri olduğunu dile getiren Çelik, "Biz geçtiğimiz dönem 5 puan indirim teşvikini uyguluyoruz. Şu anda uygulamada. 5 puan indirim uygulanıyor şu anda" açıklamasında bulundu.

Asgari ücret halen 1,000 TL seviyesinde bulunurken, 1 Kasım seçimlerinde yüzde 49.4 oyla 317 milletvekili çıkarma hakkı elde eden AKP seçim öncesinde asgari ücretin 1,300 TL'ye çıkarılması vaadinde bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 11:55

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE