İstanbul'da Ekmeğe Yüzde Yirmi Zam Onaylandı! İşte Yeni Fiyatlar!

Başkent Ankara'nın ardından İstanbul'da ekmek zammı açıklandı. İstanbul'da ekmek fiyatı ne kadar oldu! Açıklanan fiyatlar ve tüm gelişmeler haberde.

İstanbul'da Ekmeğe Yüzde Yirmi Zam Onaylandı! İşte Yeni Fiyatlar!

İstanbul'da Ekmeğe Yüzde Yirmi Zam Onaylandı! İşte Yeni Fiyatlar!

Başkent Ankara'nın ardından İstanbul'da da ekmek zammı geldi. Son zamanlarda artan maliyetlerin oluşturduğu gıda fiyatlarındaki etkilerine yönelik olarak İstanbul Fırıncılar Odası Başkanlığı tarafından ekmek zammı talep edilmişti. İstanbul'daki fırıncıların uzun zamandır talebi olan ekmek fiyatlarındaki artış için yeni karar belli oldu ve ekmeğe yüzde yirmi zam kararı ile birlikte güncellenen ekmek fiyatları açıklandı.

İSTANBUL'DA EKMEK ZAMMI VAR MI?

Gazeteci Gamze Bal'ın haberine göre eni ekmek fiyatı İstanbul'da 2 TL olarak açıklanmıştır. Bilindiği gibi 2019 yılı sonunda fırıncılar tarafından talep 2020 yılının Eylül ayında İstanbul Ticaret Odası tarafından kabul edilmişti. Üzerinden 10 aya yakın bir süre geçmesinin ardından 200 gram ekmek bir buçuk TL , 240 gram ekmek 1 75 TL'ye yükseldi. İstanbul'un farklı ilçelerinde ekmek 2 TL den satılıyor. Hangi ilçelerde fiyatlar 2 Tl olarak satışta; Maltepe Üsküdar Beşiktaş Kadıköy ve Sarıyer ilçeleri olarak açıklanmıştır.

Halkekmek ve Ankara'da Ekmek Fiyatları Nedir?

Geçtiğimiz haftalarda İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı Halk ekmeklerde fiyat artışı yansıtılmıştı. İlgili Haber: https://www.isinolsa.com/ekonomi/ankara-nin-ardindan-istanbul-ekmek-zammi-gelismesi-istanbul-da-h35472.html

Başkent Ankara'da 5 Eylül tarihinde gerçekleşen ekmek zammının ardından oluşan güncel fiyatlar ise şu şekilde açıklandı. İlgili Haber: https://www.isinolsa.com/ekonomi/ekmege-zam-geldi-baskent-ankara-da-5-eylul-tarihinden-gecerli-h35162.html

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2020, 23:10
YORUM EKLE