İşsizlere, Asgari Ücretlilere ve Emeklilere Devlet Desteği ve Fazla Ödeme!

Devlet desteği ile emeklilere, işsizlere ve asgari ücretlilere fazla maaş ve ikramiye alma imkanı bulunuyor. İşte detaylar..

İşsizlere, Asgari Ücretlilere ve Emeklilere Devlet Desteği ve Fazla Ödeme!

Emekli olacak olanlara asgari ücretliye ve işsizlere devlet desteği

Türkiye İş Kurumu aracılığı ile iş başı programlarına katılan adaylara günlük 75 Tl cep harçlığı verilecek. İŞKUR istihdam destekleri kapsamında çok sayıda vatandaşlara destek sağlanacak. Buna göre bir çok programda 75 Tl devlet desteğinden yararlanmak mümkün olacak.

Emekli hayalinde bulunan çalışanlar için SSk ve Bağkur emeklilerinin aylıklarında bir miktar artışa neden olan bir detay olduğu belirtildi. Posta gazetesinde yer alan bir habere göre emeklilik dilekçesini ocak ayından itibaren veren vatandaşların aylıklarında 90 tl ile 360 Tl arasınad fark olmakta. Yani, 2018 Aralık ayında emekli olmak isteyen vatandaşların ocak ayında güncel katsayıdan yararlanamadıkları belirtilmekte.

istihdam desteklerinden bir diğer ise asgari ücretliye olacak. 2 milyondan fazla vatandaş istihdam seferberliği kapsamında kısa çalışma ödeneği verilecek. İşin olsa devlet destekleri hakkında yeni haberlerimizi takip edebilirsiniz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 00:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Faruk bulut
Faruk bulut - 2 yıl Önce

Ben bundan faydalana bilirmiyim