İşsizlere 2030 TL Verilecek! İşte Detaylar (Artış Yapıldı)

İŞKUR tarafından gerekli şartları taşıyan kişilere, işsizlik maaşı olarak 2030 TL veriliyor. İşte işsizlik maaşıyla alakalı detaylar ve bilinmesi gerekenler...

İşsizlere 2030 TL Verilecek! İşte Detaylar (Artış Yapıldı)

İşten çıkarılan kişilere yönelik olarak, İŞKUR tarafından verilen işsizlik maaşıyla alakalı süreçte yeni gelişmeler yaşandı. İşsizlik maaşında asgari ücrete bağlı oranlarda artış gerçekleştirildi. İşsiz kalan vatandaşlar, maaşları üzerinden hesaplanarak netlik kazanan işsizlik maaşlarını İŞKUR' a başvuru yaparak alabiliyorlar. Bu işsizlik maaşında da tutar artış gösterdi ve asgari ücret oranında bir artış maaşlara yansıtıldı.

İşsizlik maaşına kimler başvuru yapabilir?

İşsizlik maaşıyla alakalı aranan şartlarda bir 120 gün sınırı vardı, bu 120 gün sınırı bazı mağduriyetlerin oluşmasına ve işten çıkarılan kişilerin işsizlik maaşı alamamasına yol açıyordu, bu nedenle düzenleme yapılarak kaldırıldı. İşsizlik maaşından bu şartların kaldırılmasıyla beraber de asgari ücret tutarında bir artış gerçekleşti. Elbette asgari ücrette yaşanan bu artışın ardından, işsizlik maaşlarında da artış yaşandı. İşsizlik maaşına kendi isteği dışında işten çıkarılan kişiler başvurabilirler. İşsizlik maaşı için sigortalı olarak bir işte çalışmış ve işten çıkarılmış olması gerekmektedir. Sigorta primleri yatırılmış kişiler, işsizlik maaşından yaralanabilirler.

2030 TL verilecek, artış yaşandı

İşsizlik maaşında artış yaşandı ve 2030 TL olarka uygulanmaya başladı. Elbette bu maaşlar, kişilerin çalışırken aldıkları ücrete göre artış gösterebiliyor. Daha detaylı bilgi için İŞKUR sitesini veya il, ilçe müdürlüklerini ziyaret edebilirsiniz. Buradan gerekli evrakları teslim edip, işsizlik maaşı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Tüm ekonomi haberleri ve memur alım haberleri için isinolsa.com mobil uygulamalarımızı ücretsiz olarak iOS ve Android marketlerden indirmeyi unutmayınız.

Uygulamalar için tıklayınız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER