İşsiz Gençlere 75 TL Cep Harçlığı

İş arayan ve şu anda boşta olan 18-29 yaş aralığındaki gençler için İş-Kur önemli bir proje sunuyor. Bu proje ile genç işsizler 75 TL cep harçlığı ile “İşbaşı Eğitim Programı” kapsamında hem para kazanıyor hem de meslek sahibi oluyor. Bu projeden nasıl yararlanılır? Detaylar haberimizde…

İşsiz Gençlere 75 TL Cep Harçlığı

Türkiye İşçi Kurumu( İŞKUR) 18-29 yaş aralığındaki gençleri meslek sahibi olmaları için İşbaşı Eğitim Programı’ndan yararlandırıyor. Bu projeden yararlanan gençler günlük 75 TL cep harçlığı kazanarak hem meslek öğreniyor hem de harçlıklarını çıkarabiliyor.

Projeden yararlanan ve yaş kriterine uyan işsiz gençler İş-Kur aracılığıyla Yenilenebilir Enerji, Siber Güvenlik ve Bulut Bilişim alanlarında işbaşı eğitim programlarına katılabiliyor. Proje kapsamında gençler 9 aya kadar devam eden sürede 75 TL günlük ödeme alıyor. İş-Kur da gençlerin teknolojiden geri kalmaması ve iş bulma imkanlarını genişletmek için başvuruların devam ettiğini bildirdi.

KİMLER 75 TL CEP HARÇLIĞI ALABİLİR?

Günlük 75 TL cep harçlığından yararlanmak isteyen adaylar İş-Kur’un ilan ettiği şartlara uyması gerekiyor. Her şeyden önce kişilerin herhangi bir işte çalışmıyor olmaları ve İş-Kur’a kayıtlı olmaları gerekiyor. Ayrıca programdan yararlanan kişilerin işbaşı eğitimi veren işveren ile birinci ve ikinci dereceden akraba olmaması gerekiyor.

Cep harçlığından yararlanmak isteyenlerin işbaşı eğitimi verilecek işyerinde son üç aylık dönemde çalışmamış olması gerekiyor.

İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMINA NASIL BAŞVURULUR?

İşbaşı eğitim programında 18-29 yaş aralığında işsiz gençler 9 aya kadar yararlanabiliyor. Çalışmalar için de 81 ilde programlara başvurular devam ediyor. Cep harçlığından yararlanmak isteyen gençlerin de şu anda devam eden programlara kayıt olmaları için Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile İş-Kur hizmet merkezlerine başvurmaları gerekiyor.

Cep harçlığı ödemelerinin yanından gençlerin iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primleri ile genel sağlık sigorta primleri de ödeniyor. Bu sayede işsiz gençler ödemeleri gereken GSS primlerinden de tasarruf etmiş oluyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dilek mentese
Dilek mentese - 1 yıl Önce

Nasıl başvuru yapılıyor ve hangi iş olacak