İŞKUR’dan İşsizlere Büyük Fırsat

İşsizlere ve üniversite öğrencilerine İŞKUR’dan büyük fırsat. İŞKUR işsizlere ve üniversite öğrencilerine hem iş öğrenme hem de para kazanma imkanı sunuyor. İşte ayrıntılar…

İŞKUR’dan İşsizlere Büyük Fırsat

İŞKUR’dan İşsizlere Büyük Fırsat

Üniveriste öğrencilerine Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü ve Dünya Kamu İstihdam Kurumları Birliği (WAPES) Başkanı Dr. Nusret Yazıcı’dan müjde geldi. Artık üniversite öğrencileri bulundukları illerde işbaşı eğitim programına katılarak iş deneyimi kazanabileceklerini ve bunun karşılığında da aylık bin TL gelir elde edebileceklerini belirtti. Aynı zamanda üniversite öğrencileri meslek öğrenmek için gittikleri kurslarda bin lira da gelir elde etme imkanına kavuşacak. 15 yaşını tamamlamış işsizler ve üniversite öğrencileri en az 2 sigortalı çalışanı bulunan işyerlerinde uygulanan ve işverene hiçbir maliyeti olmayan programa katılacak. Bu sayede hem bir meslek ile ilgili deneyim kazanırken hem de günlük 38,48 TL olmak üzere aylık net asgari ücret düzeyinde bin TL gelir elde etme şansını yakalayacaklar. Yaptığı açıklamada İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı isteyen öğrencilerin Türkiye’nin her yerinde ya kendileri çalışacakları işyerlerini bulabileceğini ya da bu konuda İŞKUR’dan yardım isteyebileceklerini belirtti. İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı bu uygulama sayesinde gençlerin hem para kazanabileceğini hem de meslek öğrenebileceğini söyledi. İşveren ve katılımcıların programın süresini kendilerinin belirleyebileceğini belirten Yazıcı, İster 3 ay ister 15 gün olacak şekilde gencin nasıl isterse o şekilde olacağını söyledi. Genç işsizliğin azalması için bu programın önemine dikkat çeken Yazıcı, Nisan ayı itibari ile bu programın önemini göstermek amacı ile 25 Lira olan günlük ücretin 36,5 TL’ye ve Temmuz ayı başı itibari ile de net asgari ücret seviyesine çıkararak 38,48 TL’ye yükselttiklerini söyledi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
arzu
arzu - 5 yıl Önce

ne zamn başlıyor bu acaba?

ömür
ömür - 5 yıl Önce

telofon numaram 05389234993 iş arıyorum trabzon sürmenede

seda
seda - 5 yıl Önce

Yas siniri nedir acaba

didem
didem - 5 yıl Önce

Açıköğretim okuyan öğrenci leri içinde aynı şey söz konusu mu acaba ?

GULDANE CANITEZ.
GULDANE CANITEZ. - 5 yıl Önce

HANGI ILLER DE VAR. ADANADA UYGULANMAYA BASLANDIMI. KURS BITIMIN DE IS GARANTISI VARMI TESEKKURLER.

Hatice
Hatice - 5 yıl Önce

Başvurular ne zaman başlıyor acaba ?İllaki Üniversite mezunumu olmak gerekiyor anlamadım....