İŞKUR'dan Günlük 77 TL Cep Harçlığı! İşte Başvuru Şartları

İŞKUR iş başı eğitim programları ile gençlere 75 Tl ile 85 Tl cep harçlığı verecek. Meslek edindirme kurslarına başvuru yapan adaylar bu imkanlardan yararlanacak. İŞKUR'a başvuru nasıl yapılacak? Başvurular nereye yapılacak. İşte detaylar..

İŞKUR'dan Günlük 77 TL Cep Harçlığı! İşte Başvuru Şartları

İŞKUR Türkiye genelinde meslek edindirme, adayların istedikleri kadro ve pozisyonlarda iş bulma, iş verenlerin elemen ihtiyacının giderilmesi, iş başı eğitim programları gibi milli istidahdama önemli katkılar sağlamaya devam ediyor. İŞKUR'un sunduğu hizmetlerinden bir tanesi de iş başı eğitimlere katılan adaylara meslek sahibi olmaları için günlük 77 Tl cep harçlığı vererek adayların istedikleri kariyer imkanlarını sağlayabilmeleri için imkan tanınıyor.

GÜNLÜK 77 TL CEP HARÇLIĞI

İş tecrübesi kazanmak isteyen adayların kuruma kayıtlı işsizler arasında bulunmaları, teorik eğitim aldıkları meslekler için uygulama görmeleri çalışma ortamına uyum sağlayabilmeleri amacıyla düzenlenen programlar için İŞKUR'a başvuru yapmak gerekli olacak. İşverenler isterlerse kendi buldukları katılımcıları da bu program kapsamında eğitim verebilirler. İŞKUR üzerinden bir çok kadroda alım yapılan meslek edindirme kursları bulunuyor.

BAŞVURU ŞARTLARI;

Bu programlarda çalışan meslek dallarına göre 3 ay ile 6 ay arasında değişmektedir. Çalışma süreleri ise en az 5 en fazla 8 saati aşmayacak şekilde haftada altı gün şekilde olmaktadır. Başvuru şartlarında adayların kuruma kayıtlı işsiz olmaları, en az 15 yaşını tamamlamış olmaları, emekli olmamaları şartları aranmaktadır.

İŞKUR üzerinden başvuru yapılabilecek olan iş başı eğitim programlarına erişim için İşkur e-şube üzerinden giriş yapmak ve özgeçmiş oluşturarak ilgili ilanlara başvuru yapmak gerekmektedir.

Gelişmelerden anında haberdar olmak için işin olsa mobil uygulaması ve sosyal medya sitelerini takip edebilirsiniz.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 18:28

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE