İŞKUR'dan Annelere Destek! Küçük Çocuğu Olanlara Devletten 400 TL Verilecek. Nasıl Alınır?

Küçük çocuğu olan annelerin herhangi bir işte çalışmaları ve belirli kuralları sağlamaları halinde devlet her ay 400 TL bakım parası ödeyecek. Bu desteği alabilmek için şartlar neler?, nasıl alınabilir? sorularının cevabı haberimizde.

İŞKUR'dan Annelere Destek! Küçük Çocuğu Olanlara Devletten 400 TL Verilecek. Nasıl Alınır?

Kadınların çalışma oranının yükselmesi için hayata geçirilen bu proje' de çocuğu olan annelerinde çalışabilmesi için devlet 400 TL destek vereceğini açıkladı. 2 - 5 yaş arası çocuğu olan annelerin çalışmaları halinde devlet çocuklarına bakım için 400 TL para desteği veriyor.

ANNELERE 400 TL BAKIM PARASI NASIL VERİLİYOR?

İŞKUR tarafından hayata geçirilen bu proje' de amaç kadınların iş hayatında daha fazla yer alması bu durumda kadınların sorunsallarını ortaya kaldırmaya çalışan iş istihdam kurumu kadınların çalışmasına bir engeli' de bu şekilde kaldırıyor

2-5 yaş arası çocuğu olan annelerin çocuklarını kreşe gönderebilir ve bu masrafların 400 TL' ye kadar olan kısmını devlet tarafından karşılanacak. Bu destek'den faydalanabilmek için ise kişinin sigortalı bir iş' de çalışıyor olması gerekmektedir.

400 TL bakım destek parasını almak isteyen vatandaşlar nüfus cüzdanını ve kreş veya gündüz bakım evi faturası ile beraber Çalışma ve İş kurumu müdürlüğüne veya bu hizmetten sorumlu hizmet merkezlerine götürebilir ve buralardan müracaat' da bulunabilirler.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 22:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre Parlak
Emre Parlak - 2 yıl Önce

Büyük çocuğu olduğunda da 1000 tl versinler olmaz mı ? Alım gücü düşük bu ülkede..

Ebru
Ebru - 2 yıl Önce

Neden kreşe gidenlere sadece evde baktirdigimiza dair neden verilmiyor onada para ödüyoruz sonuçta baktırmak icin