İŞKUR Günlük 75 TL Harçlık ve Mesleki Eğitim İmkanı! Başvurular Nasıl Yapılır?

İŞKUR tarafından yürütülen İş Başı Eğitim Programı ve detaylarına haberimizde yer verdik.. İşte günlük 75 TL harçlık imkanı ve başvuru koşulları.

İŞKUR Günlük 75 TL Harçlık ve Mesleki Eğitim İmkanı! Başvurular Nasıl Yapılır?

İŞKUR, milyonlarca kişiyi istihdam etmeye, ekonomiye katkı sağlayan ve sağlayacak sayısız projeyi yürütmeye devam ediyor. Bu projeler dahilinde de hem işsiz  vatandaşlara iş, yetişmiş iş gücü arayan, personel ihtiyacını gidermek isteyen işletmelerin sorunlarına çözüm oluyor.

İŞKUR üzerinden 2018 yılı itibariyle 1.2 milyon kişi istihdam edildi. 2019 yılı için de çalışmalar hız kesmeden sürdürülerek, istihdam hedefleri yakalanmaya çalışılıyor. Bu hedefler doğrultusunda oldukça hızlı ve profesyonel şekilde çalışan İŞKUR, 2019 yılı için de yeni imkanlarla vatandaşları istihdam etmeye hazırlanıyor. İş Başı Eğitim Programı dahilinde, günlük 75 TL cep harçlığı sunarak, vatandaşların mesleki eğitim aldıkları sırada para kazanıp ekomomilerini devam ettirmelerine olanak sağlanmış olunuyor. İş Başı Eğitim Programı başvurusu yapıp, herhangi bir iş yerine yerleştirilen kişiler için de işletmelere vergi desteği, asgari ücret desteği gibi ek imkanlar sunuluyor. Bu destekle yalnızca iş arayan vatandaşlar değil, personel arayışında olan ya da topluma istihdam sağlayabilecek işletmeler de fayda sağlamış oluyor. Özellikle gençlere yönelik bilgi teknolojileri alanında ilgili programa başvuru yapan kişilere günlük 75 TL tutarında ödemeler yapılıyor. Vatandaşlar bu ödemeleri, başvuru döneminde belirttikleri  hesaplarına her ay belirli tarihlerde alıyorlar.

İş Başı Eğitim Programı ve günlük 75 TL harçlık imkanından yararlanmak için İŞKUR il ve ilçe müdürlüklerine başvuru yapabilir, online olarak resmi web adresi üzerinden üye profilinizi oluşturabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
işsiz vatandaş
işsiz vatandaş - 3 yıl Önce

1.2 milyon kişi işe girmiş. nasıl olmuş merak ediyorum. kaç senedir kaydımız var, daha bir tek iş başvurusundan olumlu sonuç alamadım. çevremde de işkurdan işe giren görmedim. sadece kısa süreli 6 aylık) TYP kapsamında alınanlar var, onlar da 6 ay sonra yine işsiz. işkur çalışanları kesinlikle ilgisiz, doğru dürüst cevap bile vermiyorlar

Emre aydın
Emre aydın - 3 yıl Önce

Her il de iş başı proğramı olacak mı olacaksa ne zaman başvurular başlayacak bunun bilgisini neden paylaşmadınız

Şengül
Şengül - 3 yıl Önce

Meraba ben fitik rahatsızlığın var 5..6.yildir şuan ilerledi 3..ken.4.oldu
Ve ağır kaldirmam yasak ladi dokdorlar
Hızlı hareket edemiyorum âmâa iytiyacim var......2cocugum okuyor bana uy
gun hafif bir Isde çalışmak istiyorum
Iyi birşey böyle bir fırsat verilirse vatandaşa cokgüzel helede benimgibilerine çünkü her işiyapamıyorum örgü patikler yapıyorum âmâaa ordugumude satamıyorum işAllah
Devletimiz ev hanımlarına benim gibi rahatsizlara firsatlar verir

SIRADAKİ HABER