İŞKUR Ekim Ayı Nakdi Destek Ücreti Ödemesi Müjdesi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İŞKUR Ekim nakdi destek ödemesi ne zaman yapılacak? ödeme tutarı ne olacak? Tüm detaylar haberde.

İŞKUR Ekim Ayı Nakdi Destek Ücreti Ödemesi Müjdesi!

İŞKUR Üzerinden Nakdi Ücret Desteği Verilecek Mi?

Ekim ayının gelmesi ile nakdi destek için başvuru yapan kişiler sonucu merak ediyor. Covid-19 pandemisi nedeni ile ücretsiz izne ayrılan ve işsizlik maaşı alamayan personellere Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından "Nakdi Ücret Desteği" adı altında yardım yapılmaktadır. En son 8 Eylülde yatırılan nakdi destek yardımı "Ekim ayında ne zaman yatırılacak?" sorusu merak ediliyor. Şuanda gözler Ekim ayına çevrildi. Ücretsiz izin destek ödemesi ve tarihi belli olacak mı? Ne zaman ödenecek? sorusunu işsizlik maaşı almayan kişiler merak ediyor. Bu imkandan faydalanmak için ücretsiz izne ayrılmanız gerekmektedir.

Nakdi ücret desteği için 2 milyona yakın vatandaş başvuru yaptı. Temmuz ayında 1 milyon 901 bin 202 kişi ücretsiz izin nakdi desteği almıştı. İşsizlik Sigortası Fonu'na göre Temmuz, Ağustos ve Eylül ayına kadar 3 milyar 611 milyon 536 bin114' TL ödeme yapıldı. Ekim ayı için nakdi destek almak isteyen vatandaşlar sorgulama linkinden kontrolünü sağlayabilir. E-Devlet üzerinden nakdi destek bilgilerinizi girmeniz yeterlidir. Ancak E-Devlet şifresi olmayan vatandaşların öncelikle PTT' ye giderek E-Devlet şifresi alması gerekmektedir. Daha sonra şifre ile E-Devlete üye olunması gerekiyor. Ücretsiz izin desteği yardımını sorgulamak için https://www.turkiye.gov.tr/issizlik-odenegi-odemesi adresine tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada bilgilerinizi eksiksiz girerek sorgulamanızı yapabilirsiniz. Ekim ayında hangi tarihte nakdi desteğinizin ne zaman yatırılacağını görebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2020, 18:47
YORUM EKLE