İŞKUR'dan Çocuğu Olan Annelere Aylık 400 TL Bakım Desteği Verilecek! Nasıl Başvurulur

Türkiye İş Kurumu İŞKUR'dan meslek eğitimleri aracılığı ile 2 ile 5 yaş aralığında çocuğu olan annelere 400 TL bakım desteği verilecek. Peki bu bakım desteğine nasıl başvurulur?

İŞKUR'dan Çocuğu Olan Annelere Aylık 400 TL Bakım Desteği Verilecek! Nasıl Başvurulur

Ülkemizde vasfı bulunmayan kişiler için İŞKUR çalışmalar yürütmekte kurslar ile hizmet vermekte ve adaylara belgeler vererek vasıfsız kişilere vasıflı hale getirmektedir. Yine geçtiğimiz haftalarda İŞKUR'dan annelere bir müjde daha verilerek 2 ile 5 yaş arasında çocuğu olan annelere bakım desteğinin verileceği belirtildi. Peki bu ücret nasıl alınır? Annelerin 400 TL'lik bakım desteğini alması için nasıl başvuru yapması gerekiyor?

BAKIM DESTEK ÜCRETİ NASIL ALINIR?

Türkiye İş Kurumu İŞKUR aracılığı ile 2 ile 5 yaş aralığında çocuğu olan annelere 400 TL bakım desteği veriliyor. Peki bu bakım desteğinden yararlanmak isteyen annelerin ne yapması gerekiyor? Buna göre annelerin sanayi sektöründe İŞKUR tarafından düzenlenen meslek eğitimlerine katılması gerekmektedir. Meslek eğitimlerine katılan anneler aylık olarak 400 TL bakım ücreti alacaktır.

Meslek eğitimi alan kişilere günlük gider ücreti olarak 25 TL - 45 TL aralığında ücret almaktadır. Bu ücretlerden hariç olmak üzere 2 ile 5 yaş aralığında çocuğu olan anneler eğer sanayi sektöründe mesleki eğitim kurslarına katılırsa aylık olarak 400 TL bakım ücreti daha alacaktır. Kurslar hakkında bilgi edinmek isteyen adayların https://goo.gl/V8zm7D linkini kopyalaması ve tarayıcılarının url bölümüne yapıştırması gerekmektedir. Bu link üzerinden adaylar tüm eğitim ve kursları görebilecektir.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2018, 16:16

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Semra tas
Semra tas - 2 yıl Önce

Bende calismak istiyorum ilgilenirseniz sevinirim

Yasemin Ataş
Yasemin Ataş - 1 yıl Önce

Anneler kurslara katılırken çocuklarda yanımızda kalcak mı