İş Kurmak İsteyene 15 Bin Faizsiz Devlet Kredisi!

İş kurmak isteyen vatandaşların ekonomiye can vermeleri amacı ile devlet iki yıl geri ödemesiz faizsiz 15 Bin TL kredi veriyor. Kredi başvuruları ve detaylar haberdedir.

İş Kurmak İsteyene 15 Bin Faizsiz Devlet Kredisi!

Ülkemizde girişimciliğin desteklenmesi adına çalışmalar devam etmekte olup bu konu ile ilgili olarak en son yapılan çalışmalarda kendi işini kurmak isteyenlere müjde gündemde yerini aldı. Buna göre kendi işini kurmak isteyen kadın girişimcilere faizsiz 15 bin TL, iki yıl geri ödeme olmadan destek sağlanacak. Aile Bakanlığı tarafından sağlanacak olan bu kredi desteğinde girişimcilerden 2 yıl geri ödeme de alınmayacak. Bu kredi ile iş kurulması ve kazanç elde edilmesi durumunda kredi 2 yıl sonra 6 yılda eşit taksitler ile ödenebilecek.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Aile Bakanlığı tarafından verilecek olan kredi desteğinden Faizsiz kredi desteğinden şu şartları taşıyanlar yararlanmakta olup herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuna tabi olmamak ve bu kuruluşlardan aylık gelir almamak, işin gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip olmak, fon kaynaklarıyla desteklenen gelir getirici projelerden faydalanmamış olmak, aktif esnaf olmamak, bankadan kredi alamıyor olmak şartları aranmaktadır.

Kredi Desteğinden Diğer Detaylar

Güneş Gazetesinin haberine göre Destek kapsamında, kırsal alanda meyvecilik projelerinde kredi geri ödemesi 11 yıl olarak belirlendi. Meyvecilik projeleri için destek alan bir kişi, borcunu ilk 5 yıl ödemesiz, sonraki 6 yıl 6 eşit taksitler halinde ödeyecek. Verilen desteklerde başarılı görülen projelerin son bir yıllık geri ödemesi de hibe edilecek. Başarı kriterleri arasında, açılan işyerinde, en az 2 kadının da istihdam edilmiş olması ve ödemelerin düzenli yapılması yer alıyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma begeç
Fatma begeç - 10 ay Önce

Bende kendi işimi kurmak bu imkandan yararlanmak istiyorum