İş Garantili Eğitim Günlük 85 TL Harçlık! Açıklama Geldi, İşte Detaylar

İŞKUR tarafından sağlanacak iş garantili eğitim hakkında açıklama geldi, kurs katılımcılarına günlük 85 TL harçlık veriliyor. İşte merak edilen bu imkanın detayları...

İş Garantili Eğitim Günlük 85 TL Harçlık! Açıklama Geldi, İşte Detaylar

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde, İŞKUR aracılığıyla yürütülen bazı eğitimlere yer vermiş, İş Başı Eğitim Programı kapsamında verilecek eğitimlerin detaylarına değinmiştik. İlgili haberimizde, günlük 85 tl harçlık imkanı bulunduğuna ve alınacak eğitimlerin iş garantili olduğuna vurgu yapmıştık. Konuyla alakalı sitemiz isinolsa.com üzerinden çok sayıda geri bildirim aldık. Ziyaretçilerimiz, bu eğitimlerin nerede ve ne zaman yapılacağını, iş garantili eğitimlerle alakalı bilgiye ihtiyaç duyduklarını aktardılar. İş garantili eğitimlerin, İŞKUR üzerinden başvuruları alınıyor. Bu eğitimler, geleceğin meslekleri olarak ifade edilebilecek meslek kollarına yönelik olarak uygulanıyor ve katılımcı vatandaşlar, günlük 85 TL harçlık alıyorlar. Hem meslek öğrenip,hem de mesleği öğrendiği gibi işe yerleştirilecek olan bu kişiler, belirli kurs sürelerinden oluşan eğitimlere katılmak durumundalar. Konuya yönelik olarak yeni bir açıklama daha gündeme yansıdı ve programla alakalı bilgilendirme sağlandı.

Ankara Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan tarafından yapılan açıklamada " İş ile işsiz buluşmuyor. Şimdi, sanayicinin istediği elemanı bulma noktasında bizlerin devreye girmesi gerektiğini görmemiz lazım. Sanayicilerimizle oturup görüştük, 1. organize sanayi bölgesi başkan ve yöneticileriyle bunla ilgili proje adım attık. Önümüzdeki günlerde bunları hayata geçireceğiz. 2 bin kişiye 3-4 aylık eğitimler vererek iş garantili meslek kursları bu şekilde vereceğiz. Bunlar iş garantili olacak, eğitimi bitiren genç, nitelikli eleman maddi koşullarıyla işe sahip olacak. Bunun sayısını da arttırmak istiyoruz. İstihdam konusunda gençlerin önünü açacak. " ifadelerine yer verildi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Leyla Üçler
Leyla Üçler - 2 yıl Önce

İyide bu mesleklerin hangi şehirde hangi branşta ve nerden başvurulacagı açıklamamış ayrıca işkurun

Leyla Üçler
Leyla Üçler - 2 yıl Önce

Ayrıca işkurun işsizlerle işverenleri buluşturmadıgı bi gerçek bunun yüzden birçok insan madur içlerinde bende dahil işkurun kapısına çadır kuracam nerdeyse kaç kere gittim işkur danışanlari

LeylabÜçler
LeylabÜçler - 2 yıl Önce

İşkur danışanları daha kapının önünden geri gönderiyor

Memur adayı
Memur adayı - 2 yıl Önce

Hangi meslek grupları tercih ediliyor?

Öznur Armahan
Öznur Armahan - 2 yıl Önce

İs kura gittim fakat eğitimimiz yok diyorlar

Uğur Balıkçı
Uğur Balıkçı - 2 yıl Önce

İlan numarası nerde görüntü alamadım ben

Adurrahman dağ
Adurrahman dağ - 2 yıl Önce

Benim işe ihtiyacım var 05457317983

Ali
Ali - 2 yıl Önce

İş ilanlarında işkur üzerinden başvuru yapılıyor yazıyor.Fakat işkura girince ne ilan var nede başvuru var. Bu nasıl bir sistemdir.