İş Arayanlara ve İşverenlere Müjdeli Haber! 12 Aya Çıkarıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank tarafından yapılan açıklamada, işverenlere ödenen asgari ücret desteğinin 12 aya çıkarıldığı aktarılarak; işverenlere ve iş arayan vatandaşlara müjdeli haber kamuoyuna duyuruldu...

İş Arayanlara ve İşverenlere Müjdeli Haber! 12 Aya Çıkarıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank açıkladı: "Devletin ödediği 9 aylık SGK primleri 12 ay olacak"

Nevşehir’e gezi ve incelemelerde bulunmak için gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, burada 2020 yılına kadar SGK primlerinin devlet tarafından ödeneceğini duyurdu. Bakan Varank yaptığı Nevşehir ziyaretinde Ak Parti İl Başkanlığı’nı ve Valiliği ziyaret etti. Yeni Zelanda’da yapılan cami saldırı hakkında da konuşan Bakan Varank, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen kahvaltıda Yeni Zelanda’da ki Cami saldırısı hakkında da konuştu. Konuşmasında " Çok acı bir gün Yeni Zelanda'da ırkçı bir mülteci düşmanı Müslüman kardeşlerimizi katletmiştir. 49 kardeşimiz şehit oldu. Hepsine Allah'tan rahmet diliyorum." dedi.

12 AYA ÇIKARILDI

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, geçtiğimiz yıl 9 ay verilen sigorta prim desteğinin 2019 yılında 12 ay boyunca verileceğini söyledi. Sözlerine gittiği her şehirde sanayi ve üreticilerle birlikte olmaya özen gösterdiğini ve Türkiye ekonomisinin gücünü ve dinamizmini onlardan aldığı ifadesini kullandı. Sözlerine "Siz ürettikçe istihdam oluyor ve ülkemiz ileriye gidiyor. " diye devam eden Varank, "hem istihdamı hem de üretimi desteklemek için yaptığımız çalışmalar var" dedi. Konuşmasına devam eden Bakan Varank, geçtiğimiz yıl 9 ay olarak uygulanan asgari ücret desteğinin " 2019 yılından itibaren 12 ay olacak. Ayrıca 2020 yılına kadar işçi alınacak her çalışanın SGK primlerini ve vergilerini 12 ay boyunca devlet ödeyecek. " ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE