İş Arayanlar Dikkat: İş Garantili Eğitim ve Günlük 85 TL Harçlık Verilecek! Başvurular Sürüyor

İŞKUR üzerinden yürütülen yeni projede, iş arayan gençlere iş garantili eğitimler verilerek günlük 85 tl harçlık imkanı sunuluyor. Projeye dair tüm detaylar haberimizde yer almaktadır...

İş Arayanlar Dikkat: İş Garantili Eğitim ve Günlük 85 TL Harçlık Verilecek! Başvurular Sürüyor

İŞKUR tarafından önemli projeler yürütülerek, işsizlik sorunlarına çözümler arnaıyor. İŞKUR yürüttüğü yeni bir projede iş garantili eğitim sunarak, belirtilen projelere başvuru yapan genç iş arayan adaylara günlük 85 TL harçlık imkanı sunuyor. Yürütülen bu projeye dair tüm detaylara değinmeye çalışacağız.

İŞKUR iş garantili eğitim modeli

İŞKUR tarafından yürütülen işsizlikle mücadele çalışmalarında, hem yok olmaya yüz tutmuş, nitelikli iş gücü ihtiyacı bulunan meslekler canlandırılmaya çalışılıyor hem de geleceğin mesleklerine yönelik çalışmalar sağlanıyor. Bu çalışmalarda geleceğin meslekleri olarak ifade edilen iş kollarında iş garantili eğitimler sunuluyor. Bu eğitimler en az 3 ay ve en fazla 6 ay olmak üzere uygulanıyor ve programa katılan kişiler işe yerleştiriliyorlar. Yetkinlikleri doğrultusunda işe yerleştirilecek olan bu kişiler, günlük 85 tl harçlık alma imkanına da sahip oluyorlar.

Kimler katılabilir, başvurular nasıl yapılıyor?

Katılım yapmak isteyen genç adayların, İŞKUR üyeliği bulunması ve kayıtlı bir işsiz proflinin olması istenmektedir. Başvuru yapacak kişilerin iş ve meslek danışmanlığı hizmetinden faydalanmış olması, emekli aylığı ya da çalıştığı yere ilişkin bir maaş almıyor olması, kısacası iş arayışında olan ve bu mesleklerde yetiştirilmeye müsait bir kişi olması istenmektedir. Başvuru yapmak isteyen, iş arayanlar işkur il ve ilçe müdürlüklerine müracaat etmelidirler. Yürütülecek olan çalışmalar iş ve meslek danışmanları tarafından koordine ve kontrol edilerek, sürecin verimli geçirilmesi sağlanacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
duygu
duygu - 3 yıl Önce

bu proje gercekmi acaba

Erennn
Erennn @duygu - 3 yıl Önce

Hafta ici arıcam ben kesinmi diye

SIRADAKİ HABER