İntibak Zammında Son Gelişmeler!

SSK ve Bağ-kur emeklisi vatandaşlara müjdeli haber sonunda geldi! Çalışma bakanlığı tarafından intibak zammı yasası kabul edildi mi? Çalışma bakanlığı emeklilere müjdeli haberi verdi! İntibak zammı ne zaman yatacak? İntibak zammından kimler yararlanabilecek? Tüm detaylar haberimizde…

İntibak Zammında Son Gelişmeler!

Çalışma bakanlığı tarafınca 355 TL'lik intibak zammı yasası kabul görüldü, bu yasa ile SSK ve Bağ-kur emeklilerinin yüzü gülecek ve ekonomileri biraz olsun rahatlayacak. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk intibak zammı ile ilgili açıklamada bulundu '' Biz İntibak Zammını da Formülünü onayladık ve teklifimizi 355 TL olarak sunduk. Ancak Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle gerek 1500 TL zammın yükselmesi, gerek 1000 TL bayram ikramiyesi hesapları çerçevesinde şu an için resmi intibak zammı duyurusu gelmeyecek. Ancak bu sorunlar ortadan kalkınca emeklilerimize daha müjdeli haberi vereceğiz'' ifadelerini kullandı.

Yeni gelen kanun ile en düşük emekli maaşı 1500 TL olacak, 1500 TL sınırının altında kalan 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşlar intibak zammı hakkından yararlanabilecekler. Ergün intinak zammı ile ilgili TÜED'in çabaları ve mücadelesi sonucunda, son zamanlarda emekli vatandaşlarımızın taleplerinin karşılandığını ve sorun taleplerinin olduğunu ifade etti. Ara ara gündeme gelen intinak zammı büyük umut vaat ediyor, Cumhurbaşkanımızın TÜED'in isteklerine kulak verileceği düşünülüyor.

İntibak Zammı Ödemeleri Ne Zaman?

TÜED tarafından talep edilen intibak zammı, Nisan ayında ödenecek. Bir başka dikkat edilmesi gereken hususi nokta ise intibak zammından 2000 yılı sonrası emekli olanlar yararlanabilecekler.

YORUM EKLE