İnce Duyurdu Asgari Ücret 2 Bin 200 Lira Olacak

Cumhuriyet Halk Partisi CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce asgari ücretin 2 bin 200 lira olacağını açıkladı. Peki detaylar nedir?

İnce Duyurdu Asgari Ücret 2 Bin 200 Lira Olacak

24 Haziran'da yapılacak olan erken seçim öncesi tüm Parti Genel Başkanları ile Cumhurbaşkanı adayları Türkiye'nin dört bir yanında mitingler yaparak seçim vaatlerini ve kazanmaları durumunda ne gibi değişiklikler yapacaklarını açıklamaktadır. Şu anda basının en çok basında en çok ismi geçen Cumhurbaşkanı adayları arasında yer alan Muharrem İnce son günlerde asgari ücret kavramını sıklıkla dile getirmeye devam ediyor.

Televizyon reklamlarında dahi asgari ücretin 2 bin 200 lira olacağını açıklayan Muharrem İnce yine en düşük emekli maaşının da bin 500 liraya yükseleceğini ifade etti. Peki asgari ücret ile emekli maaşının yükselme durumu var mı detaylar nedir?

ASGARİ ÜCRET ve EMEKLİ MAAŞI

Cumhuriyet Halk Partisi CHP Genel Başkanı Muharrem İnce tarafından yapılan açıklama ile asgari ücretin 2 bin 200 lira ve emekli maaşının ise bin 500 lira olacağını duyurdu. Buna göre geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na asgari ücretin 2 bin 200 lira olması durumunda iş verenlere binen yükün artacağı ortalama işçi maliyetinin 3 bin 200 lira civarına yükseleceğini ve işsizliğin olacağını söylemişti. Bu açıklama üzerine Kemal Kılıçdaroğlu alınan vergilerin azaltılması ile işçi maliyetinde her hangi bir fark olmayacağını duyurmuştu. Buna göre CHP ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce asgari ücretin 2 bin 200 lira ve en düşük emekli aylığının bin 500 lira olacağını dile getirmeye devam ediyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE