IMF 2015’te Türkiye’nin Büyümesini Beklemiyor!

IMF 2015 yılı için ülkelerin büyüme beklentilerini açıkladı. IMF’nin Türkiye için beklentisi ne oldu. İşte ayrıntılar…

IMF 2015’te Türkiye’nin Büyümesini Beklemiyor!

IMF 2015’te Türkiye’nin Büyümesini Beklemiyor!

G-20 ülkeleri arasında büyüme oranları Uluslararası Para Fonu (IMF) verileri ile açıklandı. 2015 yılında IMF verilerine göre Çin yüzde 6,8’le ilk sırada yer alacak. IMF verilerinde Türkiye 13 ülkeyi geride bırakacak. Türkiye 2015 yılında altıncı sırada yer alacak olmasına rağmen büyüme beklentisi çok değil. Büyüme listesinde göze çarpan ise Rusya’nın en son sırada yer alması.

G-20 ülkelerinin Avrupa Birliği Komisyonu dışında bu yıl ki büyüme hızı Uluslararası Para Fonu (IMF) verilerine göre yüzde 3,6, gelecek yıl ise yüzde 3,7 olması bekleniyor. Çin yüzde 6,8 büyüme hızı ile listenin ilk sırasında oturuyor. Hindistan yüzde 6,3 ile Çin’i takip ediyor. Üçüncü sırada ise 5,2 ile de Endonezya yer alacak. Yüzde 3,6 büyüme hızına sahip olacak olan ABD ise 5'inci sırada yer alacak. Türkiye ise IMF tahminlerine göre 13 G-20 ülkesini ve Avrupa Birliği komisyonunu geride bırakarak yüzde 3,4 büyüme hızı ile altıncı sırada yer alıyor. Türkiye'nin 2015 ve 2016 yılına ilişkin büyüme tahminlerini güncelleyen IMF beklentisini de yükseltti. Listede en çok dikkat çeken ise Rusya’nın son sırada yer alması oldu. Rusya’nın yüzde 3 küçülmesi bekleniyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE