İBB: %46'ya varan su indirimi başladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, bugün 20 metreküpe kadar olan su indirimini AK Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin ortak desteği ile çıkardı.

İBB: %46'ya varan su indirimi başladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, canlı yayınında tartışılan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ancak 'şaibeli' olduğu iddialarından sonra mazbatası geri alınmış olan Ekrem İmamoğlu'nun önerdiği su indirimi Vali Yerlikaya'nın başkanlık ettiiği İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi oturumunda 20 metreküpe kadar olan tüketimde %46'ya varan indirimi kabul etti.

İstanbullu vatandaşlar için bu indirim büyük oranda su masraflarının düşmesi anlamına gelirken, öğrencilerin aylık akbil ücretleri de 45 liraya kadar düşürüldü. Öğrencilerin artık daha indirimli olarak seyahat edebilecek oldukları açıklandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Ramazan Bayramı kararı

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Ramazan Bayramının tamamında İstanbul'da toplu taşımanın tamamen ücretsiz olmasına karar verdi. Ramazan Bayramı boyunca toplu taşıma ücretsiz olarak her yaş grubu tarafından kullanılabilecek.

15 - 16 Haziran'da Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek öğrenciler, 25 - 26 Mayıs'taki yapılacak Açık Öğretim Fakültesi Sınavlarına (AÖF) girecek öğrenci ve görevliler, 1 Haziran'da gerçekleştirilecek Liseye Geçiş Sınavlarına girecek öğrenci ve görevlilerle 14-20-21 ve 28 Temmuz günleri yapılacak KPSS sınavına girecek olan tüm herkes ücretsiz olarak toplu taşımayı kullanabilecekler.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE