HSBC'ye Rekor Ceza!

Kara para iddiaları ile İngiltere merkezli HSBC bankasının Cenevre şubesinde yapılan soruşturmanın ardından bankaya rekor bir ceza kesildi. HSBC bankasının Cenevre şubesine kesilen ceza tam 1 milyon avro. İşte ayrıntılar

HSBC'ye Rekor Ceza!

HSBC'ye Rekor Ceza!

HSBC bankasının Cenevre şubesinde Kara para aklama iddiaları kapsamında yapılan soruşturmanın ardından şubeye, 1 milyon avro ceza kesildi. Bir Fransız mahkemesinin HSBC'nin Cenevre şubesinde kara para aklandığı iddiaları çerçevesinde yaptığı soruşturma sonucunda mahkeme banka şubesine 1 milyar avro ceza kesti. HSBC bankası ise ceza ile ilgili yaptığı açıklamada bu cezayı yersiz ve aşırı bulduğu ve kararı temyiz edecekleri açıklandı.

 

2007 yılında HSBC'nin Cenevre'deki şubesinde çalışan bir bilgisayar uzmanı Herve Falciani tarafından medyaya sızdırılan belgeler kapsamında dünyaca ünlü banka HSBC'nin 203 ülkeden toplam 106 bin müşterisinin toplamda 100 milyar doların üzerinde bir sermayeyi gizli İsviçre hesaplarında saklayarak bu müşterilerin vergi kaçırmasına yardımcı olduğunu iddia etmişlerdi.  

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE