'HP' 30 Bin Çalışanın İşine Son Verecek!

Son yıllarda yaşanan işçi çıkarma yarışına giren şirketler arasına Teknoloji devi HP'de giriyor.30 bin kişini işsiz kalacak.Merkezi ABD'de Palo Alto ve Kaliforniya'da bulunan dünyanın sayılı şirketleri arasında gösterilen HP,30 bin çalışanını işten çıkaracağını resmen duyurdu.

'HP' 30 Bin Çalışanın İşine Son Verecek!

Son yıllarda yaşanan işçi çıkarma yarışına giren şirketler arasına  Teknoloji devi HP'de giriyor.30 bin kişini işsiz kalacak.Merkezi ABD'de Palo Alto ve Kaliforniya'da bulunan dünyanın sayılı şirketleri arasında gösterilen HP,30 bin çalışanını işten çıkaracağını resmen duyurdu.

HP Çalışanlarına kötü haber geldi.Hewlett-Packard (HP)firması yapmış olduğu toplantıda iki şirketi ayırma kararına vardı.HP yapmış olduğu açıklamayla düşen taleplere başa çıkabilmek adına en az 25 bin yada 30 bin işçisini çıkartacağını bildirdi. 

30 BİN İŞÇİ ÇIKARACAK

Son işçi çıkarımları şirketin 31 Ekim 2014 itibariyle 300,000 olan işgücünün yüzde 10 azaltılması anlamına geliyor.    Şirket çıkarılacak işçilerin dünya genelinde olduğunu söylerken, başka herhangi bir detay belirtmedi.     

RESMİ AÇIKLAM YAPTILAR

HP tarafından yapılan açıklamada işten çıkarmalarla birlikte toplam yıllık 2.7 milyar dolar daha fazla gelir elde edilmesi planlanıyor.  

HP'nin yıl sonu ikiye ayrılmasıyla oluşacak olan diğer şirket HP Inc. bilgisayar ve yazıcı işlerine ağırlık verecek. Bu sektördeki satışlar kişisel bilgisayarların satışının düşmesiyle son dönemlerde darbe yedi.

'HP' 30 Bin Çalışanın İşine Son Verecek!

Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 11:36

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE