HMB Bakan Albayrak "Vatandaşlarımıza 3 Ay Maaş Desteği Vereceğiz"

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal medya üzerinden önemli bir açıklama yaptı. Açıklamasında vatandaşlarımıza 3 ay maaş desteği vereceğiz dedi. Ekonomik istikrar programı, 6 ay geri ödemesiz kredi ve tüm detaylar haberimizde..

HMB Bakan Albayrak "Vatandaşlarımıza 3 Ay Maaş Desteği Vereceğiz"

HMB Berat Albayrak 3 ay maaş desteği vereceğiz açıklaması yaptı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak iki önemli mesaj paylaştı. Bunlardan bir tanesi Kısa Çalışma ödeneği başvuruları yapanlar için 3 ay maaş desteği ödemesi diğeri ise Kamu bankalarına başvuru yaparak kredi almak isteyen düşük ve orta vadeli vatandaşlara en fazla 10 bin en düşük 5 bin Tl kredi desteği ödemesi oldu.

3 AY MAAŞ DESTEĞİ;

Kısa çalışma ödeneğine başvuru yapan işletme sayısı belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamalarda Prim gününü 450 olarak, hizmet akdi gününü ise 60 olarak değiştirdik açıklamasını yaptı. Başvuru şartlarının esnetilmesi ile durdurulan küçük ve orta ölçekli işletmelerin kısa çalışma ödeneğine başvuruları devam ediyor. Bir hafta sürede 19 bin firma başvuru yaptı. 420 bin çalışana maaş ödemesi yapılacağı ifade edildi. Sektör dağılımında yüzde 52 imalat geliyor. Konaklama ve yiyecek hizmetleri de ikinci sırada geliyor açıklaması yapıldı.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR;

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklamasında kısa çalışma ödeneği ile faaliyetleri azalan veya duran işletmelerde çalışanlara 3 ay maaş desteği sunacağız ifadesini kullandı. Tüm işverenlerin çalışanlarına ücretsiz izin yerine bu ödeneğe başvuru yapmasını istedi.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 00:57
YORUM EKLE