Halkbank, Ziraat, Vakıfbank Kredi Erteleme Sonrası 6 Ay Ödemesiz Kredi!

3 kamu bankasından önemli bir müjdeli haber geldi. Halkbank, Vakıflar Bankası ile Ziraat bankası kredi borcu erteleme başvuruları alacak. Bunun dışında 6 ay geri ödemesiz kredi verecek. Başvuru şartları ve tarihleri haberde..

Halkbank, Ziraat, Vakıfbank Kredi Erteleme Sonrası 6 Ay Ödemesiz Kredi!

İşten personel çıkartmayacağı sözünü veren işletmelere 6 ay geri ödemesiz kredi verilecek!

Türkiye'nin önde gelen kamu bankaları arasında bulunan Halkbank vakıflar Bankası ile Ziraat Bankasına kredi borç erteleme başvuruları devam ediyor. Bireysel ve ticari işletmelere özel 9 maddelik Koronavirüs Covıd-19 destek paketi açıklaması ilgi gördü.

BAŞVURU TARİHİ;

Kamu bankaları işletmelere ve Koronavirüs nedeniyle dükkanını kapatmak zorunda kalanlara özel bir çalışma daha yaparak açıklamalarını duyurdu. İş e Devam Kredisinde başvuru yapmak isteyenler için 26 Mart 2020 tarihinden itibaren Bankalara ait iletişim numaralarından gerekli bilgiyi alabilirler. Başvuru şartlarından bir tanesinden bir tanesi işletmelerin koronovirüs süresinde herhangi bir personeli işten çıkartılmaması olacak.

BAŞVURU ŞARTI NEDİR?

Kobilere ve Ticari ölçekteki işletmelerin ile devam kredisi başvurusunda herhangi bir sektör ayrımı yapılmayacak. Şubat ayında çalışanların devam eden süreçte işten çıkartılmamış olması ve görevin başında olması gerekli olacak.

ÖDEME SEÇENEKLERİ;

Kredi desteğinde 6 ay boyunca ana para ödemesi ve faizi ödemesi yapılmayacak. Yıllık faiz oranı ise yüzde 7.5 olarak açıklandı. Toplam vade ise 36 ay olarak açıklandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak işe devam destek ödeme kredisi için yaptığı açıklamada ekonomik istikrar kalkınma kapsamında kamu bankaları yanı sıra katılım finans kuruluşları ile birlikte tüm sektörlerde hazine destekli KGF kefaleti sağlanan kredi de istihdam koruması sağlanacağı açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 17:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
ah met.cetin
ah met.cetin - 2 yıl Önce

ihtiyac.kredisi.alma.k.istiyorum

Mehmet Gündoğdu
Mehmet Gündoğdu - 2 yıl Önce

10 000 TL 6 ay ötelemeli,faizsiz 36 vadeli ihtiyaç Kredisi almak istiyorum.Müökün mü?