Hak-İş Başkanı Açıkladı! Asgari Ücrette Jest Göremiyorum

Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan tarafından yapılan asgari ücret açıklamasında jest göremediklerini duyurdu.

Hak-İş Başkanı Açıkladı! Asgari Ücrette Jest Göremiyorum

Aralık ayının ilk haftası itibari ile Aile, Sosyal ve Çalışma Bakanlığı, işçi sendikalar, iş verenler ve işçi sözlüleri bir araya gelerek asgari ücretin ne kadar olması gerektiği hususunda haftalarca çalışmalar yapıldı. Çalışmaların yapılması ile birlikte sendikalar, istatistik kurum ve kuruluşları asgari ücret rakamlarına enflasyon ile birlikte açıklamalar yaparak asgari ücretin ne kadar olması gerektiği hususunda bilgi verdi. Buna göre asgari ücret komisyonu tarafından son gün oylama yapıldı ve asgari ücret 2 bin 324 TL olarak belirlendi. Bu tutarı pek çok işçi az buldu ev Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan tarafından asgari ücret tutarı hakkında yeni bir açıklama yapıldı.

“Jest, işçinin talebini karşılamak olurdu...”

Asgari ücret tutarının 2 bin 324 TL olması ile birlikte sendikaların nasıl bir açıklama yapacağı büyük bir merak ile bekleniyordu ve ilgili açıklama Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan tarafından yapıldı. Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan asgari ücret tutarında jest göremediklerini, jestin işçinin talebini karşılamak olurdu ifadeleri kullanıldı.

Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan asgari ücrete enflasyonun üzerinde zam yapılmasını önemsemediklerini, ilgili tutarda her hangi bir jest göremediklerini, enflasyonun üzerinde her sene zam yapıldığını, jestin işçinin talebini karşılamak olurdu açıklamasını gerçekleştirdi. Buna göre bir çok aday asgari ücret tutarında 2020 yılına girmeden yeni bir yükseltme yapılıp yapılmayacağına çevirdi.

Sizce asgari ücret ne kadar olmalıydı? Yorum bölümünden paylaşır mısınız

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasin lale
Yasin lale - 2 yıl Önce

En dusuk asgari ucret net 2500 olmaliydi gununuzun gecim durumuna bakacak olursak o bile zor yeterdi ama bunlar nasil bi hesap yaptilar anlamadim bunu onaylayan lar gelsin 2300 tl ile 1 ay gecinsinler bakalim gorelim