Günlük Yevmiyeli ile Çalışan ve İşsiz Kalanlara yardım Müjdesi!

Korona virüs le mücadele kapsamında günlük yevmiye ile çalışan ve işsiz kalanlara maddi yardımda bulunulacağı açıklandı. Yardım almak isteyenlerin kaymakamlıklara müracaat etmeleri istenildi.

Günlük Yevmiyeli ile Çalışan ve İşsiz Kalanlara yardım Müjdesi!

Korona virüs salgını sonrasında hayat birçok yönden durmuş bulunuyor. Ekonomik yaşamın da bu süreçte bazı sektörlerde askıya alındığı küresel salgınla hem sağlık hem ekonomi açısından baş etmeye çalışan ülkeler bu anlamda vatandaşlarına destek ve yardıma devam ediyor. Özellikle bu salgın sürecinde de ülkemizde günlük olarak, yevmiye usulü çalışan işçiler ev karantinası uygulaması ile çalışamaz olmuştu. Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada korona virüse karşı ekonomik destek paketi kapsamında destek sunulacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Yevmiyelilerin Durumunu Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada özellikle yevmiyeli olarak çalışanlara dikkat çekildi. Bu salgın sürecinde kazanç ve gelir elde edemeyen vatandaşlara yönelik ise günlük kazancıyla hayatını sürdürmek zorunda olan veya hiçbir geliri olmayan vatandaşlara seslenen Erdoğan, "Valilik ve kaymakamlıklarımıza telefonla başvurarak durumunu anlatmanız veya elektronik devlet üzerinden başvurmanız halinde devletimiz sizlere de her türlü desteği verecektir” açıklamasında bulundu.

Yapılan bu açıklama doğrultusunda günlük kazanç sağlayan vatandaşların ilgili desteklerden yararlanmak için e-devlet başta olmak üzere valilik ya da kaymakamlıklara başvuru yaparak bu olanaktan yararlanmaları mümkün olarak açıklandı.

“Yardım İstemekten Çekinmeyin”

Yevmiyeli ve günlük olarak çalışan vatandaşlarla ilgili olarak bu salgın sürecinde önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan "Valilik ve kaymakamlıklarımıza telefonla başvurarak durumunu anlatmanız veya elektronik devlet üzerinden başvurmanız halinde devletimiz sizlere de her türlü desteği verecektir. 'Biz bize yeteriz Türkiye’m' sloganıyla başlattığımız kampanyamızda toplanan kaynak en başta sizler için kullanılacaktır. İhtiyacı olan hiçbir vatandaşımız devletinden yardım istemekten çekinmesin” ifadelerini 26. Kabine toplantısı sonrasında halka basın toplantısında dile getirdi. Özellikle kabine toplantısında ise ekonomik gelişme önlemler ile güvenlik konularını değerlendirdiklerini ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali giresun
Ali giresun - 2 yıl Önce

Sayin cumurbaskanim ben yemiyeli calisiyorum isaat boyacisiyim isler vuruznedeniyle turtu zorturumdayim yartimlarinizi bekliyorum 0542 362 92 23

Ibrahim dedesah
Ibrahim dedesah @Ali giresun - 2 yıl Önce

Istanbul 5313075803 5303075803 Allah icin yardim edin 3cocugumla sokakta kalmak uzereyiz

Ozansuleymankaplan
Ozansuleymankaplan - 2 yıl Önce

Anamvebabamikaybettimissizimyardimalmakistiyorumhicbirdevletyardimialmadimbugunekadar2859708823205364782267

Yalçın
Yalçın - 2 yıl Önce

Elektronik devlet üzerinden nasil başvuru yapıyoruz

Hakan
Hakan - 2 yıl Önce

Sayin Cumhur başkanım lokantada çalışıyordum kapandı Evimin çocuğunun ve ihtiyaçlarınızı karşılaşıyorum yardımlardan faydalanmak istiyorum numaram 05453251479 Afşin kmarasliym

Hakan böke
Hakan böke - 2 yıl Önce

İşsizlik yömüyeci olarak çalışıyordum lokantada Evimi gecindiremiyorum yardım edin lütfen numaram 05453251479

Adem tikan
Adem tikan - 2 yıl Önce

E devlet üzerinden nasıl başvuru yapılabilir

Erdal batır
Erdal batır - 2 yıl Önce

Sayın cumhurbaskanimiz

Şuan işsizim ve evime bakamicak durumuna geldim yardım almak istiyorum

0507 611 04 93

Muhammed dilsiz
Muhammed dilsiz - 2 yıl Önce

Sayın : Cumhur başkanım şehirde çalışıyordum şuanda bu hastalık. Yüzünden köye geldim köyde bi gelirim yok sigortam yok yardim almak istiyorum
05396306033