Günlük 75 TL Harçlık İş Arayanlar Dikkat! İşte Başvuru Detayları

İŞKUR tarafından iş arayanlara, İş Başı Eğitim Programlarıyla günlük 75 TL harçlık veriliyor. Başvurulara ve detaylara yönelik tüm bilgilendirmelere haberimizden ulaşabilirsiniz.

Günlük 75 TL Harçlık İş Arayanlar Dikkat! İşte Başvuru Detayları

İŞKUR aracılığıyla yürütülen projede çok sayıda vatandaşa günlük 75 TL harçlık imkanı sunuluyor. İstihdam hedeflerinin yakalanması noktasında son derece ciddi çalışmaları bulunan ve çok sayıdaki projeyi eş zamanlı olarak yürüten İŞKUR, işsizlik oranlarının azaltılması, nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi noktasında da büyük bir faydayı topluma kazandırıyor. İş arayan vatandaşlara yönelik hem iş bulma imkanı, hem de meslek edinme imkanını aynı anda sunuyor. İş Başı Eğitim Programlarıyla hem geleceğin mesleklerine hem de sektörlerdeki yetişmiş iş gücüne yönelik çalışmalar sağlayarak, genç kişilerin istihdam edilmesine, meslek edinmesine ve tecrübe kazanmasına olanak sağlıyorlar. İş Başı Eğitim Programlarına başvuran ve herhangi bir işletmede hem meslek edinmek, hem de mesleki bilgilerini ileriye taşımak amacıyla işe yerleştirilen vatandaşlara, İŞKUR tarafından günlük 75 TL harçlık veriliyor. Bu ödemeler, kişinin başvuruları alınırken belirttiği banka hesaplarına devlet tarafından yatırılıyor.

İş Başı Eğitim Programlarına nasıl başvuru yapılır?

İş Başı Eğitim Programlarına başvuru yapabilmek için kişinin öncelikli olarak İŞKUR üye profillerinin bulunması gereklidir. Bu başvuru işlemlerini de bireysel olarak İŞKUR web adresinden ya da İŞKUR il ve ilçe müdürlüklerine mürcaat ederek iş ve meslek danışmanları aracılığıyla yapabilirsiniz. İş Başı Eğitim Programlarıyla alakalı işe yerleştirmeler ve diğer noktalarda yardım almak için mutlak surette İŞKUR il ve ilçe müdürlüklerine gidilmesi, buradaki danışmanlar aracılığıyla iş başvurularının yapılmasını önermekteyiz. Danışmanlar kişi için en uygun işin bulunmasında, diğer problemlerin giderilmesinde büyük rol oynuyorlar. Bu noktada İş Başı Eğitim Programının kontrolleri, denetlenmesi de yine bu danışmanların yönetim ve sorumluluğunda gerçekleştiriliyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 15:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
yalancının..........
yalancının.......... - 2 yıl Önce

ses var görüntü yok.