Gündeme Geldi KYK Borçları Silinebilir! Ödeme Yapanlar Geri Alabilecekmi?

KYK borcu silinmesi haberimiz sonrasında yeniden gündeme geldi. Pek çok kişinin ortak görüşü; Kredi Yurtlar Kurumundan alınan geri ödemeli KYK kredi borçları alması kolay, fakat ödemesi zor hale geldi. Peki KYK borçları silinirse ödeme yapan kişiler geri ödeme alabilecek mi? 2019'da kyk borç silinir mi? evlenince kyk borcu silinirmi? öğrenim kredisi borcu silinmesi için başvurusu nasıl yapılacak? İşte tüm bu soruların cevapları..

Gündeme Geldi KYK Borçları Silinebilir! Ödeme Yapanlar Geri Alabilecekmi?

İlk kez İşin olsa ekibi olarak gündeme getirdiğimiz geri ödemeli KYK kredisi ile ilgili borçların tamamen silinmesi ve kyk borçlarına af konusu görsel basınında gündeminde. İşte haberimiz.

Mart ayından önce KYK borçlarının silinmesi için düzenleme yapılması gündemi Bakanlar Kuruluna gelebilir. Fakat 31 Ocak tarihine kadar ödeme yapması gereken adayların “borç silinip silinmeyeceğinin netlik kazanmasını”  taksit ödemeleri için son günler olduğunu belirtmekteler.

Kredi Yurtlar Kurumundan geri ödemeli kredi kullanan yükseköğrenim öğrencilerinin “ortak görüşü” - KYK kredisi alması kolay fakat geri ödemesi için durum hiçte öyle değil. - Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde İşin olsa ekibi olarak sosyal medya üzerinden seslerini duyurmak isteyen KYK borçlularının mağduriyetini ortaya koyarak KYK borç silinme yapılabilir diye müjdeyi vermiştik. İşin olsa ekibi olarak KYK borç ödemesini yapan adaylar çokça mesaj almaktayız. Borçlarımızı ödedik geri ödeme alabilecek miyiz? soruları gelmekte. İşte son gelişmeler..

2019 KYK BORCU AFFA UĞRAYACAK MI?

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Yükseköğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Yükseköğrenim kredi kullanmak durumunda bulunan ve öğrenimleri boyunca gerek sosyal aktiviteleri gerek öğrenimlerindeki masrafları karşılamak amacıyla teşvik dilen KYK öğrenim kredi imkanlarından her yıl yüzbinlerce öğrenci yararlanıyor. Öğrencilerin mezun olması ile gerek iş hayatında yeni bir meslek bulmaları zaman alması ve öğrenim kredisi kullanan adayları borç ödemede zorlanmasına neden oldu. Bu yüzden kyk borçluları sosyal medya siteleri üzerinden seslerini duyurmaya başladılar. Bilindiği gibi daha önce Maliye Bakanlığının hazırladığı takvimlere, gecikme zammı affı, taksit imkanları, borç yapılandırması , faiz affı gibi uygulamalar yapıldı. Borçlular bu çalışmalar ile ödemelerini bitirmek için yetmediği görüşündeler ve borçların tamamen silinmesini istemekteler. 2019 KYK borç silinmesi ve affa uğraması isteyen adaylar için gelişmeler Meclis kürsüsüne yansıdı. Seçim öncesi bir çalışma yapılması halinde eski borçlar affedilebilir.

KYK BORCU ÖDEYENLER GERİ ÖDEME ALABİLECEK Mİ?

Kredi Yurtlar Kurumu kredisi kullanan ve Kyk borçlarını ödeyen adaylar geri ödeme yapılmasını istemekteler. İşin olsa ekibi olarak KYK borç ve ödemleri hakkında gündeme getirmemizi istediğiniz konuşları yorum olarak paylaşabilirsiniz. Gelişmelerden anında haberdar olmak için;

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2019, 10:31

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Snm
Snm - 2 yıl Önce

Silinsin lutfen çok mağduruz odeyemiyoruz

Esra
Esra - 2 yıl Önce

Şuan Kyk kredi alanların da borçları silinecek mi?

emre
emre - 2 yıl Önce

ödediğimizi istemiyoruz tek kalan borç silinsin

Enes Ergül
Enes Ergül - 2 yıl Önce

Öğrenim sürem içerisinde durumum yetersiz olduğu için kredi almak zorunda kaldım ve maalesef askerlik engelin ile iş bulamadım şimdi de askerliğim bitiyor iş bulmak hayal gibi ödemeleri yapmakta ciddi anlamda imkansız hale geldi iptal edilsin buna çare bulunsun lütfen sesimiz duyulsun okumanın karşılığında çile çekmek mi sonucu yardım edin artık çaresiz gençlik olmasın ülkede

Halil Doğan
Halil Doğan - 2 yıl Önce

Bırak KYK borcumu üniversite bittikten sonra normal borçlarımı bile ödeyemezoldum aldığımız maaş yetmiyor ki atanamıyoruz da

Kyk mağduru
Kyk mağduru - 2 yıl Önce

Devletin su aralar cok paraya ihtiyaci var asla silmezler o borclari. Boşuna hayal kuruyoruz

Melike ay
Melike ay - 2 yıl Önce

Her ogrenciyi kapsiyormu acaba önlisanslarinki de silinir umarim sadece lisans silinirse olmadi bi iş.

Mustafa1992
Mustafa1992 - 2 yıl Önce

Kyk borcunu nasıl sildirebilirim dün ödedim daha taksidi silinmesi için neler yapmam gerekir