Gençlik ve Spor Bakanı KYK Borçları Silinmesi İçin Adım Atıldı Açıklaması

KYK borçları silinecek mi? Bu konuda Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu yeni bir açıklama daha yaptı. Daha önce önemli adımların atıldığını ifade etti.

Gençlik ve Spor Bakanı KYK Borçları Silinmesi İçin Adım Atıldı Açıklaması

KYK borçları silinecek mi? Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu yüksek öğrenim kurumlarında öğrenim süresi boyunca geri ödemeli kredi borcu kullanan ve borç ödemekte zorlanan vatandaşları yakından ilgilenme bir açıklama yapıldı.

Bakan Muharrem Kasapoğlu KYK borçlarına ilişkin Hürriyet gazetesinden Gizem Karakaş'a bir röportaj verdi. Açıklamalarında 18 yıllık süreçte Kredi burs ödemelerinin 45 TL'den 550 TL'ye çıkarıldığını ifade etti. Ayrıca kredi ve yurtlar olarak yurtların kapasitesinde 190 bin iken 700 bine kadar çıkartıldığını ifade etti. Yeni yapılan değişikliklerle birlikte okul tatil olduğu zamanlarda burs ve kredi ödemelerinin devam ettiğini aktardı ve yurtlarda kalan öğrencilerden tatillerde herhangi bir ödeme almadıklarını ifade etti. KYK borçları silinecek mi yeni çalışma var mı?

ADIMLAR ATILDI!

Daha önce KYK kredisi alan ve mezun olduktan sonra geri ödemede zorlanan borçlular, hiç çalışamayan ve iş bulmakta zorlandığı için hacizli duruma düşen pek çok mezun bulunuyor. Yeni adım atılacak mı sorusuna ilişkin bakan Muharrem Kasapoğlu "Resmin bütününe bakmak lazım. Borcunu ödemeyenler için çalışan ve çalışmayanlara yönelik çok önemli adımlar atıldı" dedi.

KYK BORÇLARI SİLİNMELİ Mİ?

KYK borçlarının silinmesi konusunda borç lular ve borcunu ödeyen vatandaşlar ikiye ayrılmış durumda. Ödeme yapamayanlar ve icralık olanlar kredi borçlarının silinmesini talep etmekte. Daha önce KYK kredisi kullanan geri ödemesini yapan borcu olmayan kişilerde bunun haksızlık olabileceğini kendilerinin de borçlarını aksatmadan ödedikleri ifade etmekteler.

KYK BORCU SİLİNMESİ İLE İLGİLİ DÜŞÜNCÜLERİNİZİ YORUM OLARAK PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2020, 14:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cezanur Bolat
Cezanur Bolat - 1 yıl Önce

Daha önceki dönemlerde kyk borçları silinen dönemler oldu o zaman neden haksızlık düşünmediniz adamlar çalışıyor durumları ver ki ödeyebildiler e çalışmayan ve sürekli faiz işleyenler ne yapsın onlara haksızlık değil mi yazık ya insanlar okumak için bir çaba içine giriyor ama milyarlarca borçlu konuma düşüyor ve ödeyemediği için de faiz işliyor peki okuyup emek edip iş bulamayanlar ne yapsın o para haksızlık değil mi siz çıkartın ilk okul lise mezunları mesleklerimizin başından biz üniversite mezunları yerleşsin sonra biz borcumuzu zaten öderiz He onu da yapamayacaksanız haksızlıktan söz bile etmeden silmeniz gerek borçları

Melike
Melike @Cezanur Bolat - 1 yıl Önce

Dediklerinize katılıyorum kesinlikle sonuna kadar... İş versinler düzenli iş illaki devlet işi bizde zaten öderiz o zaman borcumuzu seve seve

Nursel Cumba
Nursel Cumba - 1 yıl Önce

Bence silinmeli çünkü işsizim ben su an ve ödeyemiyorum. Çoğu mezun işsiz,iş bulamıyoruz,borcu nasil ödeyelim ki

Süleyman özalp
Süleyman özalp - 1 yıl Önce

Kyk borçlarının silinmesini istiyoruz bakanlarımızın bu konuda yardımcı olacaklarını düşünüyoruz çoğu insan çok zorlanıyor bakanım lütfen yardımcı olun saygılarımla..

Bahar Doğan
Bahar Doğan - 1 yıl Önce

Kesinlikle silinmeli . Üniversite okuduk ama işsiziz sürekli faiz ekleniyor mağduruz. İnşAllah silinir

Melike
Melike - 1 yıl Önce

Gerçekten ödeyebilecek durumum olsa çoktan öderdim.bu krediyi evliyken çektim ve çocuğuma harcadım. Daha sonra okuluma devam ettim tekrar kayıt yenileyerek. Devletimizden rica ediyorum lütfen borçlar silinsin artık düşünmekten yorulduk.

Miraç
Miraç - 1 yıl Önce

Kyk borcunu ödeyenler yada kyk borcunu ödemeye başlayanlar Bazı kesimleri diyor ki silinmesin onlarda ödesin ben sıkıntı çektim onlar da çeksin ama neden bu bencillik neden bu öfke? Bence borçlar silinmeli işsizlik ve hayata - ile başlanmamalı...

Celal
Celal - 1 yıl Önce

Silinsin bu kadar ödeyemiyen ben dahil işsiz gençler var üstelik gün geçtikçe faiz işliyor oda yetmiyor haciz işlemi koyuyorsunuz zor durumda kalıyoruz düşünmelisiniz seçim zamanı geldiği zaman milletten oy istiyorsunuz millet veriyor oyunu millet sizden bişey isteyince duymaz görmezden geliyorsunuz ricam silinsin yada faizini kaldırın

güven erdoğan
güven erdoğan - 1 yıl Önce

en azından yi-üfe faizleri silinsin ikiye katlıyor neredeyse


SIRADAKİ HABER