Forbest'te Türkiye'nin En Zenginleri Çıktığı Bu İlçe Gündeme Geldi!

Forbest Türkiye'nin en zenginlerinin bulunduğu o ilçeyi açıkladı. Denizli Babadağ ilçesindeki ticari hayata yön veren isimler haberde.

Forbest'te Türkiye'nin En Zenginleri Çıktığı Bu İlçe Gündeme Geldi!

Dünyanın en çok okunan ekonomi dergilerinden bir tanesi olan Forbest’te Türkiye'nin zenginlerinin yer aldığı ilçe gündeme geldi. Forbes dergisinin son sayısında Türkiye'de iş dünyasına yön veren isimlerin nüfusa kayıt olduğu ilçe açıklanarak en zenginler listesinde yer alan iki kişinin aynı ilçeden olması nedeniyle dikkatleri üzerine çekti. Denizli ili Babadağ ilçesi ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Vestel Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu ve olgun Zorlu bulunuyor.  Babadağ belediye başkanı Ali Atlı ekonomi dergisine yaptığı açıklamada ilçenin dokuması ile ünlü bir şehir olduğunu ifade ederek Tekstil alanında köklü bir geçmişi ne olduğunu eski tarihi olan bir ilçe olarak ekonomiye yol veren pek çok sanayicinin Babadağlı olduklarını ifade etti. Sadece Türkiye çapında değil dünya çapında da pek yok sanayisi sanayicinin olduğu ifade edildi ekonomiye katkı sağlayan iş adamlar ile gurur duyduğunu ifade eden Ali Atlı zorla ailesine teşekkür etti.

İş adamı ve sanayici olan olgun Zorlu Zorlu Holding şirketinin yönetim kurulu üyeliğinde bulunuyor. Nazif Zorlu ilk olarak Denizli'de Ailesi ürettiği çarşaflar satarak ticarete başladığını eğitim hayatına ilkokuldan sonra bırakarak babasının dükkânda çalışmaya başladığını ifade ediyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2020, 20:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammed Beka
Muhammed Beka - 3 yıl Önce

Şu metinleri kim yazıyorsa hayrına önce bir okuyup öyle paylaşsın:)