Fitch’ten Japonya’ya Kötü Haber

Japonya’nın uzun vadeli döviz ve yerel para birimi cinsinden kredi notları Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings tarafından düşürüldü. Daha önce “A+” seviyesinde olan kredi notu Fitch tarafından “A” seviyesine düşürüldü. İşte ayrıntılar…

Fitch’ten Japonya’ya Kötü Haber

Fitch’ten Japonya’ya Kötü Haber

Fitch tarafından yapılan açıklamada Japonya’nın teminatlandırılmamış döviz ve yere para birimi cinsinden tahvillerinin de notunun düşürüldüğü açıklandı. Açıklama öncesinde “A+” olan not açıklama sonrasından “A” seviyesine indirildi. Aşağı yönlü revize edilen not için japonya’dan henüz bir açıklama yapılmadı. Japonya’nın uzun vadeli kredi notu (IDR) görünümü Fitch tarafından durağan olaak teyit edildi.

Japonya’nın kredi notunun aşağı yönlü revize edilmesine gerekçe olarak Fitch Ratings’ten yapılan açıklamada Japonya hükümetinin nisan 2015-mart 2016 dönemlerini kapsayan bütçe yılında ertelenmiş tüketici vergilerinin yerini tutacak yeterli oranda yapısal mali önlemleri almamış olması gerekçe gösterildi. Daha önce planlanan tüketici vergilerindeki artışın ertelenmesinden sonra ülkenin 9 Aralık 2014 tarihinde Fitch Ratings tarafından negatif izlemeye alındığı zaten açıklanmıştı. Son olarak da ülke ertelenen vergi artışının yerine yeterli mali önlemlerin getirilmemesi halinde reytingin düşürüleceğinin daha önce belirtildiğini söyleyen Fitch, önlemlerin alınmaması üzerine ülkenin kredi notunu düşürdüğünü açıkladı. Fitch’in notları ülke ekonomileri açısından büyük önem taşıyor. Japonya’dan konu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı açıklama gelmesi durumunda yine haberlerimizde sizlerle bu durumu paylaşacağız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE