Facebook Paraya Para Demiyor

Sosyal paylaşım sitesi Facebook masaüstü ve mobil uygulamalarıyla Çin'i geride bıraktı. İşte ayrıntılar…

Facebook Paraya Para Demiyor

Facebook Paraya Para Demiyor

En popüler sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Facebook'u masaüstü ve mobil platformlardan her ay en az bir defa ziyaret eden kullanıcıların sayısı 1.44 milyara ulaştı. Poplüler Sosyal Medya Sitesi Facebook böylece nüfusu 1.39 milyar olan Çin nüfusunu geride bırakmış oldu. İncelemeler doğrultusun da New York Borsası kapandıktan sonra gercekleşen açıklamaya göre Sosyal Medya Sitesi Facebook 31 Mart 2015'te biten ilk çeyrekte 3.54 milyar dolar gelir ve 512 milyon dolar tutarında net kar elde etmiş oldu. Bununla ilgili olarak piyasaların beklentisi ise şirketin ilk çeyrekte hisse başına 0.40 dolar net karla toplamda 3.56 milyar dolar gelir olacağı düşünceleri vardı. Böylelikle şirketin geliri böylece önceki Senenin aynı dönemine oranla % 42 artarken net karı % 20 azalmış duruma geldi. Çok kullanılan Sosyal Medya Sitesi Facebook 2014’ün ilk çeyreğinde 2.50 milyar dolar gelir ve 642 milyon dolar net kar elde etmişti.

Bir de veri merkezleri ve uzun vadeli girişimlere yönelik harcamaların da şirketin karını olumsuz etkilediği söylendi.Facebook 'un hisseleri borsa kapanış saatinden akabinde gercekleşen işlemlerde yaklaşık olarak % 2.5 kıymet kaybederek hisse başına 82,52 dolara düştü. Mobil platformlardaki kullanıcı sayısınında da artış meydana geldi. Belirlenen t-ve açıklanan rakamlara göre Sosyal Medya Sitesi Facebook 'un 2014'ün nihayet çeyreğinde 526 milyon olan mobil kullanıcısı bu çeyrekte 581 milyona çıktı. Facebook'un günlük aktif kulanıcı sayısında % 17 artış oldu. Bununla birlite günlük aktif kullanıcı sayısı Mart 2015'te % 17 artışla 936 milyona yükselirken aylık aktif kullanıcı sayısı ise % 13 yükseldi. Facebook'a fotoğraf paylaşım platformu Instagram'ı bünyesinde bulunduran Sosyal Medya Sitesi yapmış olduğu duyuruda Instagram'ın günlük aktif kullanıcı sayısının 200 milyon olduğunu ve kullanıcıların Instagram'da ortalama 21 dakika harcadıklarını açıkladı.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE