Evde Bakım Maaşı, Engelli Aylığı Temmuz Ayı Zammı Ödeme Tarihi!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından evde bakım maaşı Temmuz ayı zam oranı açıklandı. Engelli maaşı ve bakıma muhtaç kişilere yapılan ödemelerde ne kadar zam yapılacak. Evde bakım maaşı ne kadar oldu belli oldu.

Evde Bakım Maaşı, Engelli Aylığı Temmuz Ayı Zammı Ödeme Tarihi!

Engelli aylığı ve evde bakım ücreti maaşlarına zam geldi! Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Temmuz ayı memur maaşı kat sayılarındaki artışla birlikte bazı sosyal ödemelere ilişkin de artışların yapıldığını ifade etti. Bakan Selçuk açıklamasında Temmuz ayı için 768 bin yaşlı 637 bin kişi ise engelli olmak üzere 1 milyondan fazla vatandaşa ödemeler gerçekleştirildiğini ifade etti.

ENGELLİ MAAŞI İLE YAŞLI MAAŞI ZAMMI BELLİ OLDU!

Engelli ve engelli maaşı Temmuz ayında ne kadar olacağı da belli oldu. Buna göre yaşlı maaşı 711,50 TL engelli maaşlarında %40 ile 69 arası engellilere 567,97 TL engellilik oranı yüzde 70 ve üzeri olan kişilere 851,95 TL ödeme yapılıyor. Diğer bir müjde ise evde bakım ücreti maaşı alanlara oldu.

EVDE BAKIM MAAŞI TEMMUZ ZAMMI NE KADAR OLDU!

Bakan Selçuk Temmuz ayı evde bakım maaşı için engelli yakın olan 18 yaş altı bakıma muhtaç vatandaşlara 567,97 TL ödeme olacağını ifade etti.  535 bin 805 kişiye Temmuz ayı evde bakım yardımı yapılacak. 2020 Temmuz ile Aralık dönemlerinde 1544,61 TL ödeme gerçekleştirilecek. Sosyal ekonomik destek kapsamında 144 bin çocuğa 155 milyon TL destek sağlandığı açıklaması yapıldı. Bu ödemeler 1023 TL'den 1082 TL'ye çıkartıldı. Ayrıca koruyucu aile ödemelerinin; çocuk başına miktarı Temmuz ayı öncesi 1485 TL iken, Temmuz ayı ile Aralık ayları arasında 1687 TL ödenecek. Diğer bir açıklama dezavantajı durumdaki vatandaşlara için yapıldı. Düşük gelir düzeyindeki vatandaşlara ekonomik ve sosyal hayata daha iyi adapte olmaları için vatandaşların üretime istihdama yönelik projeler de buluşturduklarını açıkladı.

YAŞLI VE ENGELLİ AYLIĞI NE ZAMAN ÖDENCEK?  Her ayın 5'i ile 9 arasında PTT aracılığıyla ödenecek. Ayrıca PTT'den maaşını alma durumu olmayan kişiler için talep etmeleri halinde adreslerine ödemeler yapılacak.

YORUM EKLE