Ev Yapanlara 40 Bin TL, Ev Onaran 20 Bin TL Karşılıksız Para Yardımı Müjdesi!

Çalışma Bakanı Z. Zümrüt Selçuk ev yapan ve en onaran ihtiyaç sahiplerine 40 Bin TL ile 15 Bin TL olmak üzere karşılıksız para yardımı yapılacağı müjdesini verdi.

Ev Yapanlara 40 Bin TL, Ev Onaran 20 Bin TL Karşılıksız Para Yardımı Müjdesi!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yeni ev yapacak vatandaşlara yönelik olarak destek ödemesi açıklaması yaptı. Çalışma Bakanlığı'nın ihtiyaç sahibi ailelere yaptığı farklı türdeki sosyal yardım desteklerinden bir tanesi de ev yapan dar gelirli vatandaşlara yönelik olacak. Bakan Selçuk, barınma ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşların betonarme ev yapımına ilişkin hane başına daha önce ödenen 25000 TL'lik desteğin 15.000 TL daha artırılarak, 40.000 TL olarak ödemeye başlanacağını müjdesini verdi. Ev onarımı yapmak isteyen vatandaşların ise; 15.000 TL olan destek ödemesinin 5000 TL daha artırılarak 20.000 TL olmasına kararlaştırıldı. Yapılan açıklamada bakanlık olarak farklı sosyal yardım programlarının ihtiyaç sahiplerini yanında olmaya devam edeceğiz değerlendirmesi geldi.

AÇSHB KARŞILIKSIZ NAKDİ ÖDEMELER;

Vatandaşlara yapılan desteklerden bazıları şu şekilde; elektrik faturası ödemesi, ev kirası desteği, Gıda yardımları barınma yardımları yakacak yardımları eşi vefat eden kadınlara yönelik yardımlar muhtaç asker Ailesi yardımı Öksüz ve yetim yardımı muhtaç asker çocuğu yardımı, Doğum yardımı eğitim yardımı, Şartlı eğitim yardımı, öğle yemeği yardımı ücretsiz ders kitabı yardımı, öğrenci taşıma barınma yardımı, engelli öğrencinin taşıması yardımı, yurt yardımı, sağlık ve gebelik yardımı, engelli ihtiyaç yardımı, geneli sağlık sigortası yardımı, kronik hastalıklara yönelik yardımlar, doğum yardımı, acil durum yardımları, terör zarar yardımları, yabancılara yönelik yardımlar, yaşlılık maaşı engellilik maaşı, engelli yakını maaşı gibi farklı türde destekler yapılmaktadır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mirze Mehmet Aykan nereye bas
Mirze Mehmet Aykan nereye bas - 2 ay Önce

Nereye başvuru yapılıyor

Omer dikmen
Omer dikmen - 2 ay Önce

Nereye basvuru yapiyoruz

Suhal Öztürk
Suhal Öztürk - 2 ay Önce

Nasıl başvuru yapılabilir benimde tadilat isteyen bir gecekondum var koyde

Suhal Öztürk
Suhal Öztürk - 2 ay Önce

Nasıl başvuru yapabiliriz benimde köyde tadilat isteyen bir gecekondum var

Erdem tahtacı
Erdem tahtacı - 2 ay Önce

Hiç bi gelirim yok sosyal guvencim yok

Deniz TAHTACI
Deniz TAHTACI - 2 ay Önce

Gelir melir yok hiç sosyal yardım yok sosyal guvencim yok