Ev Hanımlarının Dikkatine! Bu Destekleri Alabilirsiniz

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada; ev hanımlarına verilen desteklere vurguda bulunarak, annelere sağlanan desteklerin detayları aktarıldı...

Ev Hanımlarının Dikkatine! Bu Destekleri Alabilirsiniz

Aile, Çalışna ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, annelere verilen yardımlara yönelik bilgilendirmeler sağladı. Annelerin ekonomik durumlarının devlet tarafından desteklenmesi, kadınların iş hayatında daha fazla yer alabilmesi, iş kurabilmesi gibi çeşitli amaçlara hizmet etmesi amacıyla doğum yardımlarının dahi devam ettirildiğini söyledi. Açıklamasında " Mayıs 2015'te başlayan doğum yapan anneye ilk çocuk için 300, ikinci çocuk için 400, üçüncü çocuk için 600 TL doğum yardımı devam ediyor. 2007'de Gelir Vergisi Kanunu'nda yaptığımız değişiklik ile hane içinde kadınların ürettikleriyle düzenlenen kermes, festival, panayır ile kamu kurum ve kuruluşlarınca geçici olarak belirlenen yerlerde satılması sonucu kadınların elde ettikleri gelirleri vergiden muaf tuttuk. Bu kapsamda 30 Ocak 2019'da düzenleme yaparak ilgili yıl için geçerli olan asgari ücretin yıllık brüt tutarından fazla olmamak üzere, internet ve benzeri elektronik ortamlar üzerinden gerçekleştirilen satışları vergi muafiyeti kapsamına aldık. " ifadelerini kullandı.

İŞKUR' DA GÜNLÜK 80 TL HARÇLIK VERİYOR

İş Başı Eğitim Programlarına katılan herkese, İŞKUR tarafından günlük 80 TL harçlık imkanı sunuluyor. Hem meslek sahibi olmak, hem mesleği ustasından öğrenmek için güzel bir imkan olan bu proje, çok sayıda ilde yürütülüyor. Binlerce işletme, iş başı eğitim programlarıyla personel alımları yapıyor. Üstelik bu programda, işverenlere de teşvikler uygulanarak, personel yetiştirilmesinin önü açılıyor.

TÜM EKONOMİ VE GÜNDEM HABERLER İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMALARIMIZI İNDİRİNİZ.

İOS> TIKLAYINIZ

ANDROİD> TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 21:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan
Serkan - 4 yıl Önce

Destekmi bu şimdi :)) yaa guldurmeyin insanları dalgada geçmeyin!