Enflasyon Raporu Açıklanıyor Dolar Ne Tepki Gösterecek?

Piyasaların büyük bir heyecan ile beklediği enflasyon raporu Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya tarafından açıklanıyor. Peki Dolar bu açıklamadan sonra düşecek mi? Artacak mı? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Enflasyon Raporu Açıklanıyor Dolar Ne Tepki Gösterecek?

2018 yılının üçüncü Merkez Bankası Enflasyon raporu açıklanıyor. Açıklanacak olan rapor dolar ve euro kuru içinde belirleyici olacak. Rapordan çıkacak olan rakamlar piyasaları memnun etmez ise dolar 5 lira sınırına dayanacak gibi duruyor. Ama açıklanan rakamın piyasaları memnun etmesi durumunda 4.90 seviyelerinde seyir eden doların 4.85 seviyelerine düşecek gibi duruyor. Peki detaylarda neler bulunuyor?

İŞTE DETAYLAR

Piyasaların büyük bir heyecan ile beklediği enflasyon raporu Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya tarafından açıklanıyor. Açıklanacak olan rapor 2018 yılının üçüncü Merkez Bankası Enflasyon raporu olacak. Raporun sonucu piyasaları memnun eder ise 4.90 seviyelerinde seyir eden doların 4.85 seviyelerine düşeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Ancak açıklanan rapor piyasaları memnun etmez ise doların 5 lira sınırını zorlayacağı düşünülüyor. Açıklanmaya başlanan raporun satır başlıkları ise şu şekilde: Küresel büyümenin yılın ilk yarısında istikrar kazandığı, gelişmekte olan ülkelere yönelik risk algısının artması ile birlikte bu ülkelere portföy akımlarına bozulma gözlendiği, ikinci çeyrekte kredi standartlarının da sıkılaştığı, kredilerin büyüme hızlarının ikinci çeyrekte gerilemeye devam ettiği, enflasyondaki yükselişin alt gruplarda genellikle yaygın olduğu, iktisadi faaliyet faaliyetin ikinci çeyrek itibari ile dengelenmede olduğu raporun satır başlıklarında yer alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER