En Düşük ve En Yüksek Öğretmen Maaşları Ne Kadar? İşte Detaylar

Maliye Bakanlığı tarafından maaş katsayılarına yönelik 2019 yılı genelgesi yayımlanmış durumda. Öğretmenlerin 2019 yılı en yüksek ve en düşük maaşlarına dair tüm gelişmeler haberimizde...

En Düşük ve En Yüksek Öğretmen Maaşları Ne Kadar? İşte Detaylar

Yayımlanan genelgeyle birlikte, öğretmenlerin resmi maaşları netlik kazandı. Oldukça merak edilen ve yayımlanması beklenen genelgeyle alakalı süreç, kamuoyuna duyuruldu. Bu genelge dahilinde öğretmenlerin Ocak ayı zammıyla birlikte ek ders ücretleri hariç en düşük maaş ücreti 3596 TL olarak kayıtlarda yerini aldı. Bu genelge dahilinde en yüksek öğretmen maaşı ise 4 bin 88 TL olarak belirlendi. 9. derece kademe 1 uzman öğretmen net maaşı 3 bin 781 TL olarak, 1. derece ve 1. kademe uzman öğretmen net maaşı ise 4 bin 334 TL olarak güncellenmiş oldu.

Başöğretmen net maaşı

2019 yılı genelgesinin yayımlanmasıyla beraber başöğretmen maaşlarıyla alakalı olarak da sürecin netleştiğini söylemek mümkün. Genelgenin yayımlanmasıyla Ocak ayı zamlarıyla birlikte en düşük ve en yüksek başöğretmen maaşları netlik kazandı. Bu genelgeye göre 9. derece 1.kademeden başöğretmen maaşı 3 bin 965 TL, 1.derece 1.kademeden başöğretmen maaşı ise 4 bin 581 TL olarak kayıtlarda yerini aldı.

Öğretmen maaşları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Eğitimin temeli olan, aynı zamanda gelecek nesillerimizin yetiştirilmesindeki en büyük ışık olan öğretmenlerimize ödenen bu maaşların yeterli olduğunu düşünüyor musunuz? Son zamanlda ülkemizde gördüğümüz ve üzülerek izlediğimiz tehdit, bıçaklama, darp etme gibi eylemlere maruz kalan öğretmenlerimizin, mesai saatleri dışında evlrinde de mesai yaptıkları, günlerinin büyük bir bölümünü eğitim ve öğretime harcadıkları biliniyor. Sizce öğretmenlerin bu maaşları yeterli midir? Konu hakkında düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere ulaştırabilirsiniz.

YORUM EKLE